Novice

Odbojka st. M, medobčinsko

Medobčinsko tekmovanje v odbojki za starejše učence, letnik 2003 in mlajši Kdaj: petek, 15. 12. 2017, ob 12.30 Kje: OŠ Blaža Kocena Ponikva

Več

Prvič na Cheer Open

Učenke OŠ Hruševec Šentjur so na povabilo direktorja Zavoda ŠKL 10. 12. 2017 v Dobrovi pri Ljubljani nastopile na "Novoletnem Cheer Open". Na prireditvi so nastopile različne plesne, navijaške in akrobatske skupine.   OŠ Hruševec Šentjur so zastopale Špela Bračko, Nika Lindner in Sara Oset iz 7. a; Izabela Mastnak in Rebeka Virtič iz 7. b; Alja Čavš, Laura Eisenkoler, Špela Horjak, Teja Kolar, Ana Ljubej, Larisa Trupej in Neja Veličkovič iz 8. a; Lana Šumak, Eva Vrečer in Taja Zajko iz 8. b; Maja Jug iz 9. a ter Špela Zupanc iz 9. b. Plesno točko je sestavila Nika Cehner iz 9. a. Plesalke so prejele medalje ...

Več

Zala uživa v plesu

Pozdravljeni! Moje ime je Zala. Predstavila vam bom moj hobi - ples. Plešem že od tretjega leta. Na začetku sem obiskovala plesni vrtec. V prvem razredu sem začela obiskovati plesne vaje v šoli. Nato pa še izven šole v Šentjurju in Celju. V drugem in tretjem razredu sem tekmovala na Šoloskem plesnem festivalu (ŠPF). To so bila moja prva tekmovanja. Moja trenerka Tjaša Leban vsako sezono na avdiciji izbere tekmovalce za različne kategorije. Tako sem se v tretjem razredu pridružila mali skupini Candy hop. S tem sem postala registrirana tekmovalka pri Plesni zvezi Slovenije. Najprej smo na pokalnih ...

Več

December v knjižnici

Učenci 1. triletja, vabimo vas v knjižnico, kjer so za vas izbrane najlepše zimske- božično- novoletne slikanice, pravljice.  

Več

Mesec plesa

December... vesel, čarobni mesec, ko se na OŠ Hruševec Šentjur pretežno pleše. Učenci plešejo pri pouku športa, pred in po pouku v prostem času, v odelku podalšanega bivanja in tudi med odmori.  Zaplešite tudi vi. Učenci naučite starše kakšen nov plesni korak. Starši prepustite se učenju svojih otrok. Zaplešite skupaj. Zabavno bo.  O plesu sta se razpisali Zala in Nika, učenki OŠ Hruševec Šentjur. Več preberite na spletni povezavi: Zala uživa v plesu       in       Nika, svetovna plesalka. 

Več

Na poti k ENI ŠOLI ZA VSE

“Korak k sončku” - na poti k ENI ŠOLI ZA VSE Učenci in učitelji skozi literaturo in v pogovorih aktivno razmišljajo o drugačnosti. V knjižnici so učenci dodali tudi svoje predloge za knjigo o drugačnosti, strpnosti, invalidnosti, boleznih in za knjige o tujcih. V petek, 1. 12. 2017, je bilo izžrebnih pet nagrajencev. Čestitamo za sodelovanje! Naučimo se sprejemati in razumeti vsakršne drugačnosti in oblikovati take družbene in socialne klime, da se bomo med seboj družili in preprečevali diskriminacijo.

Več

Obvestilo o pojavu uši

Na Osnovni šoli Hruševec Šentjur so se pojavile naglavne uši. Prosimo, da pregledate lasišče svojih otrok in ustrezno ukrepate. Zavedamo se, da je zatiranje nadležnih zajedavcev trdovratno opravilo, saj je ciklus njihovega razmnoževanja zelo kratek (le 5 do 10 dni). Najpogosteje se naselijo na lasiščih predšolskih in šolskih otrok, in sicer za ušesi in na tilniku, raje na čistem kot umazanem lasišču. Hranijo se s krvjo okužene osebe, ob tem pa nastanejo drobne ranice, ki lahko močno srbijo. Posledice praskanja so lahko okužbe in krastice. Le vsi skupaj lahko s hitrimi in učinkovitimi ukrepi ...

Več

Slovenski knjižnično-muzejski MEGA kviz

2017-18

Slovenski knjižnično-muzejski MEGA kviz 2017/18 Kviz lahko rešujete od oktobra do maja. Kviz je primeren predvsem za učence drugega in tretjega triletja osnovne šole. Vsak cikel kviza vsebuje pet sklopov. Letošnji cikel nosi naslov  KRAS = KAMEN + VODA Mega kviz boste lahko reševali od 25. oktobra 2017 do 15. maja 2018 na  http://www.megakviz.si

Več

Maja Majcen in Nuša Hercog srebrni

V petek, 1. decembra  2017 je pet učencev iz 9. razreda zastopalo našo šolo na državnem tekmovanju iz znanja biologije. To so bili Oskar Černjak, Jan Gobec, Alja Hribernik, Nuša Hercog in Maja Majcen.  Nuši in Maji je uspel veliki met,  kajti osvojili sta SREBRNO PROTEUSOVO PRIZNANJE. Obema iskreno čestitamo za dosežen uspeh.    

Več

Ura za kodo

KLIK

Več

Utrinki - Tradicionalni slovenski zajtrk

Tradicionalni slovenski zajtrk - nekaj utrinkov.

Več

Rezultati šolskega tekmovanja iz znanja biologije

V sredo, 25.10.2017 je potekalo šolsko tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo priznanje.  Udeležilo se ga je pet učencev iz 9.a in 9.b razreda. V veliko veselje je bilo pogledati njihove rezultate, saj so vsi prejemniki bronastega priznanja in se uvrstijo na državno tekmovanje, ki bo 1. decembra 2017. Ti učenci so: Nuša Hercog, Maja Majcen, Oskar Černjak, Jan Gobec in Alja Hribernik.   Vsem iskrene čestitke, v nadaljevanju tekmovanja pa jim želimo čim višji uspeh.     

Več

Šolska shema

V šolskem letu 2017/18 naša šola sodeluje v novem projektu "Šolska shema". Shema je nov ukrep skupne kmetijske politike in pomeni pomoč za oskrbo s sadjem in zelenjavo ter mlekom in mlečnimi izdelki v izobraževalnih ustanovah. Več v rubriki  Prehrana.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več

Kulturna šola

Obveščamo vas, da je Ocenjevalna komisija o podeltvi nazivov kulturna šola, podelila naziv "Kulturna šola" naši šoli. Prilagamo zapis komisije: "kot šolo vlagateljico za dodelitev naziva kulturna šola Vam sporočamo, da ste uspešno prestali kandidacijski postopek. Ocenjevalna komisija za vrednotenje prijavnih vlog je ugotovila, da skladno z razpisnimi kriteriji izpolnjujete vse kvantitativne in kvalitativne pogoje, zato se vam za obdobje 2017–2022 podeli naziv »kulturna šola«."

Več
Sreda 13. December Sreda
Četrtek 14. December Četrtek
Petek 15. December Petek
Sobota 16. December Sobota
Nedelja 17. December Nedelja

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur