Novice

Prijateljska igra med učenci in učitelji v odbojki

V četrtek, 18. 1. 2018, se je v telovadnici OŠ Hruševec Šentjur nabrala množica učencev in učiteljev. Starejši učenci so sestavili ekipo za prijateljsko srečanje proti učiteljem v igri odbojke. V prvem nizu so učenci povedli s 16 proti 8, a se učitelji niso predali in na koncu set dobili. V drugem nizu so si učenci priigrali 24 točk, učitelji dve več. Vsem igralcem čestitamo za nastop in sodelovanje na prvi prijateljski igri v odbojki v šolskem letu 2017/18. Drugo prijateljsko srečanje bo v februarju 2018. Vabljeni k igi in ogledu. Ekipa učencev: Rok Obreza iz 7. b; Jasmina Jurkošek in Neja Veličkovič ...

Več

T-ball, Hruševčani odlično odigrali

Na OŠ Hruševec Šentjur smo v četrtek, 18. 1. 2018, gostili drugi turnir v t-ballu. Nastopilo je osem ekip s štirih osnovnih šol v dveh starostnih kategorijah. Starejši učenci OŠ Hruševec Šentjur so prikazali odlično igro, borbenost in tudi izjemno tehnično ter taktično znanje. Mlajšim učencem pa posebna pohvala za usvojeno znanje igre t-balla in prvi nastop na velikem tekmovanju.  Uvrstitve ekip 4./5. razred 2./3. razred 1. mesto: OŠ Hruševec Šentjur A ekipa 2. mesto: OŠ Hruševec Šentjur B ekipa 3. mesto: OŠ Rogaška Slatina 4. mesto: OŠ Štore 1. mesto: OŠ Rogaška Slatina 2. mesto: OŠ ...

Več

Informativa in Narodna galerija

Petek, 26. januarja bodo devetošolci preživeli v Ljubljani: ob 7.45 uri odhod avtobusa, ob 9. uri ogled Informative, ob 13.uri obisk Narodne galerije, ob 16.30 uri predviden prihod v Šentjur. http://www.informativa.si http://www.ng-slo.si/si/      

Več

Košarka, medobčinski tekmovanji

Medobčonsko tekmovanje v košarki za mlajše učence/ke, letnik 2005 in mlajši UČENCI Kdaj: ponedeljek, 22. 1. 2018, ob 12.00 Kje: OŠ Hruševec Šentjur UČENKE Kdaj: ponedeljek, 29. 1. 2018, ob 12.00 Kje: OŠ Hruševec Šentjur

Več

Košarka, mlajši učenci medobčinski prvaki

Učenci OŠ Hruševec Šentjur so v ponedeljek, 22. 1. 2018, na medobčinskem tekmovanju v košarki za mlajše učence, letnik 2005 in mlajši, osvojili 1. mesto in se kot medobčinski prvaki uvrstili na področno tekmovanje. V predtekmovanju so premagali ekipo OŠ Franja Malgaja Šentjur in učence OŠ Dramlje, v finalu pa brez težav še OŠ Blaža Kocena Ponikva. Šolo so zastopali Mark Obreza iz 5. a, Teo Kugler, Žan Majcen in Anže Špoljarič iz 6. a, Miha Čavš, Aljaž Rataj, Elson Saramati, Nejc Zajko in Aljaž Žogan iz 6. b, Rok Majcen in Martin Šuster iz 7. a in Luka Gunzek iz 7. b.  Uvrstitve vseh ekip 1. mesto: OŠ Hruševec ...

Več

Tri srebrna priznanja iz astronomije

Matic Frlež iz 7.b, Rok Obreza iz 8.b in David Pšeničnik iz 9.b so osvojili srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz astronomije. Iskrene čestitke.

Več

Kulturni dan za devetošolce

V ponedeljek, 5. februarja 2018 imajo učenci 9. razreda kulturni dan. V Cankarjevem domu si bodo ogledali predstavo Glasbena torta. Odhod v Ljubljano bo ob 8.uri, pred tem bo malica v šoli. Vrnemo se okrog 16. ure.

Več

Slovenski knjižnično-muzejski MEGA kviz

2017-18

Slovenski knjižnično-muzejski MEGA kviz 2017/18 Kviz lahko rešujete od oktobra do maja. Kviz je primeren predvsem za učence drugega in tretjega triletja osnovne šole. Vsak cikel kviza vsebuje pet sklopov. Letošnji cikel nosi naslov  KRAS = KAMEN + VODA Mega kviz boste lahko reševali od 25. oktobra 2017 do 15. maja 2018 na  http://www.megakviz.si

Več

Rezultati šolskega tekmovanja iz znanja zgodovine

V torek, 5.12.2017, je na šolskem tekmovanju iz znanja zgodovine sodelovalo 14 učencev iz 8. in 9. razredov, kjer lahko bronasto priznanje prejme največ 30% tekmovalcev. Dobitnice so: Janja Flis, Maja Majcen, Lea Centrih in Tanja Pšeničnik, vse 9.b. Iskrene čestitke! Posebej uspešnim tekmovalkam: Janji, Maji in Lei se je uspelo uvrstiti na območno raven tekmovanja, ki bo februarja 2018. Želimo jim veliko uspeha in držimo pesti, da bi jim uspelo osvojiti srebrno priznanje ali se celo prebiti med 10% najboljših in s tem na državno tekmovanje.

Več

Maja Majcen in Nuša Hercog srebrni

V petek, 1. decembra  2017 je pet učencev iz 9. razreda zastopalo našo šolo na državnem tekmovanju iz znanja biologije. To so bili Oskar Černjak, Jan Gobec, Alja Hribernik, Nuša Hercog in Maja Majcen.  Nuši in Maji je uspel veliki met,  kajti osvojili sta SREBRNO PROTEUSOVO PRIZNANJE. Obema iskreno čestitamo za dosežen uspeh.    

Več

Ura za kodo

Ura za kodo je globalno gibanje, ki dosega desetine milijonov učencev, dijakov in študentov v več kot 180 državah. Kdorkoli in kjerkoli lahko organizira svoj dogodek Ure za kodo. Enourni tečaji so na voljo v več kot 30 jezikih. Brez obveznega predznanja. Za vse med 4 in 104 leti. KLIK

Več

Utrinki - Tradicionalni slovenski zajtrk

Tradicionalni slovenski zajtrk - nekaj utrinkov.

Več

Seminarska naloga

Več

Šolska shema

V šolskem letu 2017/18 naša šola sodeluje v novem projektu "Šolska shema". Shema je nov ukrep skupne kmetijske politike in pomeni pomoč za oskrbo s sadjem in zelenjavo ter mlekom in mlečnimi izdelki v izobraževalnih ustanovah. Več v rubriki  Prehrana.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več

Kulturna šola

Obveščamo vas, da je Ocenjevalna komisija o podeltvi nazivov kulturna šola, podelila naziv "Kulturna šola" naši šoli. Prilagamo zapis komisije: "kot šolo vlagateljico za dodelitev naziva kulturna šola Vam sporočamo, da ste uspešno prestali kandidacijski postopek. Ocenjevalna komisija za vrednotenje prijavnih vlog je ugotovila, da skladno z razpisnimi kriteriji izpolnjujete vse kvantitativne in kvalitativne pogoje, zato se vam za obdobje 2017–2022 podeli naziv »kulturna šola«."

Več
Torek 23. Januar Torek
Sreda 24. Januar Sreda
Četrtek 25. Januar Četrtek
Petek 26. Januar Petek
Sobota 27. Januar Sobota
Nedelja 28. Januar Nedelja

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur