Novice

Festival Amaterskega Filma

Ustvarjalne delavnice

V soboto, 11. 5. 2019, se je 7 učencev udeležilo delavnic v sklopu Festivala Amaterskega Filma (FAF). Letošnja delavnica je imela naslov STOP MOTION. Ustvarjali so na temo mobilnosti. Najprej so udeleženci podali predloge, zakaj je bolje hoditi peš kot pa se voziti z avtom. Nato so začeli izdelovati scene in fotografirati. Ko so imeli dovolj fotografij, je sledila montaža fotografij v film.

Več

ZPM Letovanje v Zambratiji in Kranjski Gori

   OZPM Šentjur organizira letovanje za šolske otroke in mladostnike do 18. leta starosti v domovih ZPM Ljubljana Moste Polje, to je v Zambratiji in Kranjski Gori. Prijavnice dobite pri šolski svetovalni delavki. Zadnji rok prijave je 29. maj. Ekonomska cena letovanja se  zniža glede na socialni status otroka in njegovo zdravstveno stanje. ZAMBRATIJA 1. izmena: 6.7. do 16. 7. 2019 – Počitnice za mladostnike,13. - 18. let - 290€. 2. izmena: 16. 7. do 26. 7. 2019 - 7- 15 let - 290 €, 3. izmena: 5. 8. do 15. 8. 2019 - 7- 15 let - 290 €. Cene veljajo za vse otroke, ki imajo stalno prebivališče v občini Šentjur ...

Več

Filmarji uspešni na tekmovanjih

  Tudi v šolskem letu 2018/2019 so učenci naše šole sodelovali na tekmovanju Slovenščina ima dolg jezik – Književnost na filmu 7, v organizaciji Slavističnega društva Slovenije in Festivalu Amaterskega Filma, ki je potekalo v Šmarju pri Jelšah. Na tekmovanju  Književnost na filmu 7 so učenci sodelovali  z dvema filmoma: v kategoriji 6. in 7. razredov so ustvarili film ČLOVEK (RAP) in osvojili 1. mesto. Ekipo so sestavljali: Eva Kukovič, Pia Černec, Klea Testaniere, Vid Horvat in Gašper Horvat. v kategoriji 8. in 9. razredov pa so ustvarili film INTERNET IN POMFRI in tekmovanje zaključili ...

Več

Košarka 3x3

Področno tekmovanje v košarki 3x3 Kdaj: sreda, 22. 5. 2019, ob 10.00 Kje: Šoštanj Z OŠ Hruševec Šentjur bosta nastopili dve ekipi: 1) Mlajši učenci - Mark Obreza, 6. a - Žan Majcen, 7. a - Aljaž Rataj, 7. b - Nejc Zajko, 7. b 2) Starejši učenci - Rok Majcen, 8. a - Luka Gunzek, 8. b  - Rok Obreza, 9. b Uspešno igro in mirno roko!

Več

VAP, MAP - rezultati

Na medobčinskem tekmovanju v posamični atletik VAP, MAP je v četrtek, 16. 5. 2019, OŠ Hruševec Šentjur zastopalo 15 učencev. Jasmina Jurkošek iz 9. a razreda je v kategoriji starejših učenk v metu vorteksa osvojila 1. mesto.  Amadej Ljubše iz 9. a razreda je med starejšimi učenci v teku na 60 metrov osvojil 3. mesto in se uvrstil na področno tekmovanje. Aleksandra Čander Polšak iz 7. b razreda je med mlajšimi učenkami v teku na 60 metrov osvojila 3. mesto in se uvrstila na področno tekmovanje. Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za nastop in uvrstitve. V priponki so objavljeni tekmovalci, ...

Več

Amadejev nov rekord šole v teku na 60 m

Amadej Lupše iz 9. a razreda je 21. 5. 2019 v Celju zastopal šolo na področnem atletskem tekmovanju v teku na 60 metrov. Uvrstil se je na 15. mesto - v zlato sredino. S časom 8.17 pa je po petih letih postavil nov šolski rekord. Amadej, čestitamo! V šolskem letu 2012/13 je na 60 metrov Amadej Hercog iz 8. b tekel 8.25 sekund. Rekorde šole si lahko pogledate na povezavi:  Rekordi šole Kdo bo postavil naslednji rekord?

Več

Troboj, področno tekmovanje

Področno tekmovanje v atletskem troboju za učence, letnik 2008 in mlajši Kdaj: ponedeljek, 27. 5.2019, ob 13.00 Kje: Atletski stadion Kladivar Celje Kategoriji učenci, letnik 2008 in mlajši učenke, letnik 2008 in mlajše OŠ Hruševec Šentjur bodo zastopali: Učenke - Nika Kukovič, 5. a - Gjenisa Gashi, 5. b - Pija raztočnik, 5. b - Klara Lorger Vipotnik, 5. b - Pia Jevšinek, 5. b Učenci - Anže Bevc, 4. b - Jurij Bevc, 4. b - Anže Ljubej, 5. a - Svit Kovač, 5. b - Ožbej Zdolšek, 5. b Učenci potrdijo nastop do jutri, 21. 5. 2019, pri učiteljih športa.

Več

Kalobški učenci zopet nagrajenci likovnega natečaja

Učenci podružnične šole Kalobje so sodelovali na likovnem natečaju, ki ga je razpisala Cinkarna Celje. Tema letošnjega natečaja je bila, Poišči izdelke Cinkarne in izdelaj poljubno družabno igro.Učenci so pod vodstvom učiteljice Marije Kukovič izdelali igro SPOMIN, ki je bila nagrajena. Učencem iskreno čestitamo in želimo še naprej veliko uspehov pri ustvarjanju.

Več

Akvatlon - državni izziv

OŠ Hruševec Šentjur je 21. 5. 2019 v Velenju na področnem tekmovanju v akvatlonu zastopalo 12 učencev. Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za nastope in uvrstitve! Sedem učencev naše šole se je uvrstilo na državno tekmovanje, ki bo 3. 6. 2019. Učenci, letnik 2008 in mlajši Nejc Plevnik, 3. b Svit Kovač, 5. b Ožbej Zdolšek, 5. b Učenci, letnik 2007 in 2006 Gašper Horvat, 6. a Matic Petelinšek, 6. a Učenke, letnik 2007 in 2006 Eva Deželak, 6. b Učenci, letnik 2005 in 2004 Jakob Fidler, 8. a

Več

Vrtec na obisku

Vrtec na obisku V petek, 17.maja so nas obiskali bodoči prvošolčki. Pridružili so se prvim razredom, kjer so z zanimanjem poslušali, gledali in ustvarjali z nami. Učiteljice in učenci prvih razredov so predstavili  vsebine na zabaven način. Ni manjkalo petja, plesa, poigravali smo se s številkami nagajivkami, peli abecedo, se razgibali, predvsem pa smo ustvarjali in se seveda igrali. Vsi otroci so uživali in nikomur ni bilo dolgčas. Ko pa smo jih vprašali, ali se šole kaj veselijo so bili njihovi odgovori pozitivni. Srčno upamo da s takim navdušenjem septembra stopijo tudi v 1.razred. ...

Več

Taja Zajko osvojila zlato iz znanja zgodovine

V soboto, 16. 3. 2019, se je na državnem tekmovanju v Domžalah pomerilo v znanju zgodovine 106 tekmovalcev iz vse države, kar predstavlja do 10 %  tekmovalcev, ki so dosegli najboljše rezultate na posameznih območnih tekmovališčih. Tekmovali so na temo Ob 150-letnici prvega tabora na Slovenskem - Od čitalniškega gibanja, besed do taborov na Slovenskem. Našo šolo je izvrstno zastopala devetošolka TAJA ZAJKO, ki je z odličnim znanjem dosegla ZLATO PRIZNANJE IZ ZNANJA ZGODOVINE. Šestmesečno delo je obrodilo zlati sad, najvišje priznanje v državi. Čestitke za izjemen uspeh!                   ...

Več

Laura srebrna na območnem geografskem tekmovanju

Prejšnji mesec, konec marca 2019, so bili znani rezultati iz območnega tekmovanja iz znanja geografije, ki je potekalo na OŠ Dramlje. Na tem tekmovališču je tekmovalo 71 učencev od 6. do 9. razreda, med njimi tudi Laura Eisenkoler iz 9. razreda in Ana Knez iz 7. razreda. Laura je dosegla srebrno priznanje, vendar se ji žal ni uspelo uvrstiti na državno tekmovanje. Obema čestitamo! :) 

Več

KARIERNA ORIENTACIJA _Razpis za vpis

http://www.mizs.gov.si/si/delovna_podrocja/direktorat_za_srednje_in_visje_solstvo_ter_izobrazevanje_odraslih/srednjesolsko_izobrazevanje/vpis_v_srednje_sole/

Več

Veselošolci SREBRNI na državnem tekmovanju

Pred prvomajskimi prazniki in počitnicami so bili znani rezultati iz državnega tekmovanja iz znanja Vesele šole. Naši tekmovalci so se zbrali 10. 4. 2019 na PŠ Debro v Laškem. Tekmovalo je 8 najboljših veselošolcev iz šolskega tekmovanja:  - iz 7.r:  URŠKA KRESNIK, ALEKSANDRA Č. POLJŠAK, ANA KNEZ, LARA HORJAK in TIT J. SITER - iz 8.r:  MATIC FRLEŽ in REBEKA VIRTIČ - iz 9.r.  VID JAGODIČ V celotni Sloveniji je tekmovalo 244 sedmošolcev, 237 osmošolcev in 225 devetošolcev. Našim tekmovalcem je uspelo doseči odlične rezultate, saj so prav vsi usvojili SREBRNA priznanja.   Čestitke vsem ...

Več

Ekskurzija sedmošolcev v RimskeToplice in Laško

V petek, 26. 4. 2019, so imeli sedmošolci kulturni dan. Izvedena je bila strokovna interdisciplinarna ekskurzija v Rimske Toplice in Laško. V Rimskih Toplicah so si ogledli Aškerčevo domačijo. Literarno-etnološka zbirka na domačiji v Senožetih nad Rimskimi Toplicami predstavlja življenje in delo največjega slovenskega pesnika balad Antona Aškerca. Več kot 500 let stara hiša s črno kuhinjo, s slamo krita kašča in kozolec toplar odkrivajo etnološko in stavbarsko dediščino. Sledil je ogled Rimskih Term, kjer so učencem predstavili zgodovino term in zdravilne učinke termalne ...

Več

KO - Rokovnik za prijavo in vpis v srednje šole

Postopek prijave in vpisa v srednjo šolo 2019/20 za devetošolce.

Več

Prvo mesto na državnem tekmovanju Književnost na filmu 7

Slavistično društvo Slovenije že sedno leto zapored razpisuje tekmovanje iz znanja slovenščine z naslovom Slovenščina ima dolg jezik – Književnost na filmu. Učenci naše šole so to leto sodelovali že peto leto in to kar z dvema filmoma. Ekipa šestošolcev je posnela rap video z naslovom Človek, po istoimenski pesmi pisatelja Boris A. Novaka. Osmošolci pa so se aktualizirali besedilo Internet in pomfrit avtorja Friedricha Joachima.  Na podelitvi ki se je v petek 19.4.2019 odvijala v Kinu Dvor v Ljubljani je film Človek (Rap) prejeli priznanje za prvo mesto v kategoriji 6. in 7. razred ki ...

Več

Mama je ena sama

Na prireditvi ob materinskem dnevu so učenci od 1. do 3. razreda razveseli gledalce z besedo, igro, petjem in plesom.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več
Torek 21. Maj Torek
Sreda 22. Maj Sreda
Četrtek 23. Maj Četrtek
Petek 24. Maj Petek
Sobota 25. Maj Sobota
Nedelja 26. Maj Nedelja

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur