Novice

Šolski radio

V petek, 22. 6. 2018, je 3. šolsko uro potekala predpočitniška oddaja šolskega radia. Oglejte si potek oddaje, ki je potekala v živo. 15 minut pred pričetkom se je pokvaril predvajalnik glasbe, vedar ustvarjalce to ni vrgo iz tira. So se znašli. Šolski radio so pripravili mladi radijci: Laura Eisenkoler, Neja Veličkovič ter Špela Horjak z gosti. Za dobro glasbo sta  poskrbela Nejc Zajko ter Aljaž Rataj. Mentorici: Nataša Schell Bratina in Blanka Pasarič

Več

POSLANICA OB ZAKLJUČKU ŠOLSKEGA LETA

Dr. Maja Makovec Brenčič

Drage učenke in učenci, drage dijakinje in dijaki, začetek počitnic je tu. Juhu!  Začetek brezskrbnosti, potepanj, raziskovanj, branja, morda kakšnih drobnih iskric, novih spoznavanj, novih prijateljstev. Zaslužili ste si to. Čestitam vam za dosežen uspeh. Vem, da ni bilo vedno enostavno. S trudom ste si priborili nova znanja in veščine. Izobrazba je najmočnejše orodje, s katerim lahko spreminjate svet. Znanje je tisto, česar vam nihče nikoli ne more odvzeti. In znanje je lastnost samozavestnih ljudi. Tistih, ki veste, kaj hočete. In tistih, ki si želite po tej poti naprej. Šolsko leto ...

Več

Navodila za novo šolsko leto

2018/19

Spoštovani učenci in starši. Kljub temu, da smo želeli v šolskem letu 2018/19 prestaviti pričetek pouka na 8.00, nam to ni uspelo zaradi avtobusnih prevozov. Zato bo pouk po utečenem urniku. Podalšali pa bomo odmor za kosilo na 30 minut in bo trajal od 12.00-12.30. Prvi šolski dan bo v ponedeljek, 3.9.2018, ob 7.40. Prvi šolski dan bodo prvošolčki doživeli skupaj s starši. Uro pričetka bomo sporočili, ko bo znan urnik obiska Župana mag. Marka Diacija po šolah.  

Več

Zlata veselošolka TJAŠA na prireditvi v Ljubljani

V nedeljo, 20. maja 2018, so se devetošolka TJAŠA STOJAN, njena starša in veselošolska mentorica Jelka Krampl udeležili slovesne prireditve v Festivalni dvorani v Ljubljani, kjer so podelili ZLATA PRIZNANJA iz znanja Vesele šole.   Vseh tekmovalcev na šolskem tekmovanju (od 4. do 9.r) je bilo v Sloveniji okoli 11.000, v Ljubljani pa se jih je zbralo samo 70 »zlatih«, zato si res zaslužijo vse čestitke!!!   Prireditev je bila enkratna!   Zabaval jih je voditelj Boštjan Gorenc-Pižama, priznanja pa so zmagovalcem podelili še drugi znani Slovenci – igralca Voranc Boh in Tadej Pišek, ki sta znana ...

Več

Obiskali so nas otroci z vrtca

Preden napoči 3. september in zares zakorakajo proti šolskim klopem so si prišli pogledat kaj počnemo v šoli ... Naši učenci so jih pozdravili z glasbenim programom in z njimi izdelali športne copatke. Copatki nosijo skrito sporočilo - da se do vstopa v šolo naučijo vezati vezalke. 

Več

Zlata knjiga

2017/18

Letošnji devetošolci so lahko vzor vsem generacijam, ki prihajajo. Vsa leta šolanja so kazali zavzetost za delo, kar se je kazalo tudi v njihovih uspehih na državnih in mednarodnih tekmovanjih. V Zlato knjigo ne vpišemo vedno enakega števila učencev, saj so kriteriji nastavljeni na njihove uspehe primerljive na državnem nivoju. Letos bomo po naslednjih kriterijih v Zlato knjigo šole vpisali 13 učenk in učencev: V Zlato knjigo vpišemo učence, ki so: Na državnih tekmovanjih iz znanja osvojili zlato državno priznanje in imajo povprečje ocen v devetem razredu nad 4,5. ali na Nacionalnem preizkusu ...

Več

Potrebščine

V priponki so seznami delovnih zvezkov in ostalih pripomočkov za naslednje šolsko leto, dodani pa so tudi seznami učbenikov, ki si jih bodo učenci izposodili v šoli. Dodatna gradiva založb so učencem na voljo v knjižnici.

Več

Prvi slovenski E-BRALNIKI

tudi v naši knjižnici

V knjižnici imamo dva nova e-bralnika, ki bosta na voljo zaposlenim in učencem. Bralnik INK BOOK odlikujejo prednosti : je v slovenščini, tehnologija e-papirja, ki omogoča pristno bralno izkušnjo (kot da bi brali knjigo), ni moteče za oči, kakovost besedila in slik (ČB), je lažji in manjši od knjige, omogoča osebne nastavitve (levičarji), velikost črk, prijazen za dislektike, brez polnjenja zdrži več tednov.   Če vas zanima nova bralna tehnologija, vabljeni!  

Več

Ura za kodo

Ura za kodo je globalno gibanje, ki dosega desetine milijonov učencev, dijakov in študentov v več kot 180 državah. Kdorkoli in kjerkoli lahko organizira svoj dogodek Ure za kodo. Enourni tečaji so na voljo v več kot 30 jezikih. Brez obveznega predznanja. Za vse med 4 in 104 leti. KLIK

Več

Šolska shema

V šolskem letu 2017/18 naša šola sodeluje v novem projektu "Šolska shema". Shema je nov ukrep skupne kmetijske politike in pomeni pomoč za oskrbo s sadjem in zelenjavo ter mlekom in mlečnimi izdelki v izobraževalnih ustanovah. Več v rubriki  Prehrana.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več
Ponedeljek 25. Junij Ponedeljek
Dan državnosti
Torek 26. Junij Torek
Sreda 27. Junij Sreda
Petek 29. Junij Petek
Sobota 30. Junij Sobota
Nedelja 1. Julij Nedelja

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur