Novice

Plesni nastop učenk na košarkarski tekmi

Učenke osmega in devetega razreda izbirnega predmeta ples so s svojo ustvarjalnostjo in že znano koreografoijo sestavile novo plesno točko in nastopile na košarkarski tekmi v Hruševecu. Še naprej vam želimo veliko užitkov pri plesu in plesnih nastopih.

Več

Kegljanje, utrinki področnega tekmovanja

Učenci od 6. do 9. razreda so v četrtek, 15. 3. 2018, nastopili na področnem tekmovanju v kegljanju. Vzorno in športno so zastopali šolo. Čestitke za sodelovanje in osebne uspehe.Trenutno najboljši metalci šole po kategorijah:   Učenke Učenci mlajši, letnik 2005-2006 1. Urška Kresnik (152) 2. Evelin Korez (124) 1. Žan Majcen (229) 2. Denis Blazina (165) 3. Elson Saramati (158) starejši, letnik 2003-2004 1. Lara Krivec (218) 2. Jasmin Jurkošek (185) 3. Mia Zidar (147) 1. Erik Brečko (224) 2. Alen Pušnik (215) 3. Marko Kladnik (178) V četrtek, 22. 3. 2018, bo nastopilo na področnem tekmovanju ...

Več

Nuša in Maja na ekipnem šahu tretje v državi

Na državnem tekmovanju v ekipnem šahu sta 18. 3. 2108 v Kranju OŠ Hruševec Šentjur zastopali Nuša Hercog in Maja Majcen iz 9. b razreda. Tretja deska je bila prazna. Osvojili sta 3. mesto. Iskrene čestitke. 

Več

Mala odbojka, medobčinsko tekmovanje

Medobčinsko tekmovanje v mali odbojki za mlajše učenke/ce, letnik 2005 in mlajši UČENKE Kdaj: petek, 23. 3. 2018, ob 13.00 Kje: OŠ Planina pri Sevnici UČENCI Kdaj: ponedeljek, 26. 3. 2018, ob 13.00 Kje: OŠ Planina pri Sevnici

Več

Četrti dan bivanja v Fiesi

V jutranjih urah smo se podali na daljši pohod, ki smo ga pričeli v Fiesi. Pot nas je nato vodila skozi Krajinski park Strunjan in kmalu smo prispeli do Strunjanskega križa, ki predstavlja najvišjo točko nad Mesečevim zalivom. Po krajšem postanku smo naš pohod nadaljevali skozi tunel do Portoroža, kjer smo se posladkali s sladoledom. Preko Belega križa smo se vrnili v CŠOD Breženka, kjer nas je pričakalo okusno kosilo.  Popoldanske ure so bile namenjene spoznavanju življenja v obrežnem pasu. Učenci so nabirali raznolike organizme iz skupin ožigalkarjev, rakov, mehkužcev ... ...

Več

Tretji dan šole v naravi za sedmošolce

Tudi današnji dan smo preživeli nadvse aktivno. V dopoldanskem času smo se z ladjo Solinarko popeljali na krajši izlet po slovenski obali in si med drugim ogledali Sečoveljske soline. Popoldne smo spoznavali floro in favno jezer v Fiesi. Učenci so se seznanili tudi s tehniko nordijske hoje. V zabavnem kvizu, ki je potekal zvečer, pa so vsi udeleženci CŠOD-ja zavzeto sodelovali in pokazali veliko mero znanja.

Več

Drugi dan v Fiesi

Po zajtrku smo se z učenci sprehodili do Pirana, ki je zavarovan kot kulturno-zgodovinski spomenik. Ob zanimivem vodenju in reševanju delovnih listov so učenci podrobneje spoznavali bogato dediščino mesta. Popoldne smo bili dejavni ob morski obali in izvedeli marsikaj zanimivega o življenju v bibavičnem, pršnem in priobalnem pasu. Učenci so se z veseljem preizkusili še v ribištvu. Večerne aktivnosti so bile posvečene slovenski Istri.    

Več

Prvi dan sedmošolcev v Fiesi

Z učenci 7. razreda OŠ Hruševec Šentjur smo srečno prispeli v CŠOD Breženka v Fieso. Po uvodnih informacijah in namestitvi smo spoznavali sredozemsko rastje in se učili veščin lokostrelstva. Po večerji je sledil sprehod do Pirana in nazaj. Nekaj utrinkov je na ogled v galeriji.

Več

Igrajmo se gledališče

Okostnjak v omari

V okviru območnega srečanja gledaliških skupin pod naslovom IGRAJMO SE GLEDALIŠČE, v organizaciji JSKD Šentjur, so naši igralci, 16.3.2018 pod mentorstvom Helene Esih, čudovido odigrali igro z naslovom Okostnjak v omari, avtorice Olge Pavšič.  Iskrene čestitke.

Več

Tekmovanje Književnost na filmu 6

Slavistično društvo Slovenije že šesto leto zapored razpisuje tekmovanje iz znanja slovenščine z naslovom Slovenščina ima dolg jezik – Književnost na filmu. Učenci naše šole so to leto sodelovali že četrto leto a tokrat kar z dvema filmoma. Ekipa sedmošolcev je posnela film z naslovom Starši na prodaj, po istoimenskem dramskem besedilu pisatelja Žarka Petana. Devetošolci pa so se odločili aktualizirati besedilo Vaje v slogu pisatelja Raymonda Queneaua in po njem posneti komedijo z enakim naslovom. V četrtek, 2. 2. 2018, si je šolska komisija ogledala in ocenila oba prispevka. Uradni ...

Več

Bralna značka

zaključna prireditev

Zaključna prireditev za bralce bralne značke bo 5. aprila v knjižnici naše šole. Gost bo priznani ilustrator  UROŠ HROVAT, ilustrator v številnih otroških knjigah, ki jih prebirajo naši učenci. Prireditvi bosta 2, najprej za mlajše bralce, nato še za starejše.

Več

Cankarjevo tekmovanje 1. VIO.

Letošnje tekmovanje poteka pod naslovom ČUD(EŽ)NE BESEDE.   1. VIO – TEKMOVANJE POD IMENOM MEHURČKI   Učenci vabljeni k branju in tekmovanju. Tekmovanje bo temeljilo bo na naslednjih književnih besedilih:   1. razred: Lila Prap: Živalska uspavanka in še ena slikanica iste avtorice po izboru mentorja. ​ 2., 3. razred: Leopold Suhodolčan: Krojaček Hlaček in še ena knjiga istega avtorja po izboru mentorjev. ​ Dodatna literatura in priporočila za pripravo na tekmovanje bodo objavljena na spletnih straneh: Razpis tekmovanja Zavod Republike Slovenije za šolstvo Pravilnik tekmovanja Šolsko ...

Več

Karierna orientacija - Razpis za vpis v srednjo šolo

  Pravilnik o vpisu v srednje šole  

Več

Slovenski knjižnično-muzejski MEGA kviz

2017-18

Slovenski knjižnično-muzejski MEGA kviz 2017/18 Kviz lahko rešujete od oktobra do maja. Kviz je primeren predvsem za učence drugega in tretjega triletja osnovne šole. Vsak cikel kviza vsebuje pet sklopov. Letošnji cikel nosi naslov  KRAS = KAMEN + VODA Mega kviz boste lahko reševali od 25. oktobra 2017 do 15. maja 2018 na  http://www.megakviz.si

Več

Prvi slovenski E-BRALNIKI

tudi v naši knjižnici

V knjižnici imamo dva nova e-bralnika, ki bosta na voljo zaposlenim in učencem. Bralnik INK BOOK odlikujejo prednosti : je v slovenščini, tehnologija e-papirja, ki omogoča pristno bralno izkušnjo (kot da bi brali knjigo), ni moteče za oči, kakovost besedila in slik (ČB), je lažji in manjši od knjige, omogoča osebne nastavitve (levičarji), velikost črk, prijazen za dislektike, brez polnjenja zdrži več tednov.   Če vas zanima nova bralna tehnologija, vabljeni!  

Več

Rezultati šolskega tekmovanja iz znanja zgodovine

V torek, 5.12.2017, je na šolskem tekmovanju iz znanja zgodovine sodelovalo 14 učencev iz 8. in 9. razredov, kjer lahko bronasto priznanje prejme največ 30% tekmovalcev. Dobitnice so: Janja Flis, Maja Majcen, Lea Centrih in Tanja Pšeničnik, vse 9.b. Iskrene čestitke! Posebej uspešnim tekmovalkam: Janji, Maji in Lei se je uspelo uvrstiti na območno raven tekmovanja, ki bo februarja 2018. Želimo jim veliko uspeha in držimo pesti, da bi jim uspelo osvojiti srebrno priznanje ali se celo prebiti med 10% najboljših in s tem na državno tekmovanje.

Več

Ura za kodo

Ura za kodo je globalno gibanje, ki dosega desetine milijonov učencev, dijakov in študentov v več kot 180 državah. Kdorkoli in kjerkoli lahko organizira svoj dogodek Ure za kodo. Enourni tečaji so na voljo v več kot 30 jezikih. Brez obveznega predznanja. Za vse med 4 in 104 leti. KLIK

Več

Šolska shema

V šolskem letu 2017/18 naša šola sodeluje v novem projektu "Šolska shema". Shema je nov ukrep skupne kmetijske politike in pomeni pomoč za oskrbo s sadjem in zelenjavo ter mlekom in mlečnimi izdelki v izobraževalnih ustanovah. Več v rubriki  Prehrana.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več
Sreda 21. Marec Sreda
Sobota 24. Marec Sobota
Nedelja 25. Marec Nedelja

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur