Novice

Popolna zapora ceste 26.4.2018

Moste Krajnčica Hruševec

Zaradi asfaltiranja ceste bo popolna zapora Ulice II. bataljona med hišnimi številkami 9 do 16c, dne 26.4.2018 med 8.00 in 20.00. Prevoz v šolo bo s šolskim kombijem še po tej cesti, povratek pa čez Moste.

Več

Kulturna prireditev na Kalobju

V torek, 24.04.2018 vas ob 17.00  vabimo na kulturno prireditev z naslovom Pesmi v novi obleki. Prireditev bo potekala v šoli Kalobje. Učenci in učiteljice

Več

Utrinki s prireditve Veter v laseh

Veter v laseh - s športom proti odvisnosti Na OŠ Hruševec Šentjur je v sredo, 18. 4. 2018, od 8.00 do 15.00 potekala prireditev Veter v laseh. Otroci Vrtca Šentjur, enota Hruševec, učenci od 2. do 5. razreda PŠ Kalobje in učenci od 1. do 9. razreda OŠ Hruševec Šentjur so bili aktivni na športnih in obšportnih aktivnostih (Mini Planica, ples, zumba, košarkarski, rokometni in spretnostni poligon, taekwon do, nordijska hoja, poslikava telesa, varno na soncu, pomagam prvi, sladkor v hrani, družabne igre, risanje s kredo, likovno ustvarjanje, literarno ustvarjanje...). Veter v laseh ...

Več

ŠPF, področno tekmovanje

Področno tekmovanje Šolski plesni festival Kdaj: sreda, 25. 4. 2018, ob 13.30                     Štartna lista, urnik: datoteki sta na koncu obvestila Kje: OŠ Hruševec Šentjur OŠ Hruševec Šentjur bo zastopalo okoli 50 plesalcev v štirih kategorijah (pari standard, pari latino, solo in produkcija) v dveh starostnih skupinah (B - 4.- 6. razred in C - 7.- 9. razred). Solo B (4. - 6. razred) Solo C (7. - 9. r) 1. Gjenisa Gashi, 4. b 2. Eva Jezovšek, 4. b 3. Pia Raztočnik, 4. b 4. Klea Testaniere, 5. a 5. Anja Špoljarič, 6. a 6. Aleksandra Č. Polšak, 6. b 1. Nuša Hercog, 9. b 2. Maja Majcen, 9. b 3. Nika Drovenik, 9. ...

Več

Utrinki z Jurijevega pohoda in DDIGVG

V soboto, 21. aprila 2018, so se učenci OŠ Hruševec Šentjur, starši, stari starši in sorodniki odpravili na Jurijev pohod na Dan druženja in gibanja vseh generacij. ZD Šentjur je pripravil stojnice Varno na soncu, Sladkor v hrani in merjenje krvnega sladkorja, krvnega tlaka in skrb za zdravje. Po ogrevanju v ritmih zumbe, so bile razdeljene praktične nagrade za - Najmlajšega udeleženca: Bor Krajnc (14 mesecev) - Najstarejšega udeležena: Irena Senica (67 let) - Najštevilčnejšo družino: Družina Krajnc (7 članov) Nato so se vsi udeleženci odpravili na tri urni Jurijev pohod. 

Več

Plesni nastop na košarkarski tekmi Šentjur : Rogaška

Na košarkarski tekmo KK Šentjur : KK Rogaška so v sobota v odmoru prve četrtine zaplesale učenke OŠ Hruševec Šentjur. Samoiniciativno so sestavile točko, se naučile koreografijo in se pripravile za nastop. Vsem plesalkam čestitke za vložen trud in nastop.

Več

Utrinki s Šolskega ekipnega kros

V četrtek, 19. 4. 2018, se je okoli 80 učencev od 1. do 5. razreda OŠ Hruševec Šentjur udeležilo Šolskega ekipnega krosa. Vsem udeležencem iskreno čestitamo. Še posebej gredo čestitke Pii Vrečer iz 2. a, ki je med vsemi drugošolkami v netekmovalnem teku na 500 metrov pritekla v cilj prva.

Več

Geografsko tekmovanje 2017/18

Tema letošnjega tekmovanja iz znanja geografije je bila »Trajnostni turizem za razvoj«. Tekmovanje je bilo sestavljeno iz teoretičnega in terenskega dela ter organizirano individualno na treh nivojih (šolsko, območno in državno tekmovanje).   Na šolskem tekmovanju, 16. 1. 2018, je sodelovalo kar 33 učencev od 7. do 9. razreda.   Bronasta priznanja je prejelo 10 tekmovalcev:   - iz 7.r:   Rebeka Virtič, - iz 8.r:   Alja Čavš, Rok Obreza in Aljaž Švegler, - iz 9.r:   Maja Jug, Tjaša Stojan, Maja Majcen, Nuša Hercog, Janja Flis in Špela Zupanc.   Po Pravilniku o tekmovanju iz znanja geografije ...

Več

Rekordi s športnega dneva učencev 1. do 5. razreda

Učenci od prvega do petega razreda so se 23. 4. 2018 odpravili na atletski stadion Šentjur, kjer so se preizkusili v tekih, metih in skokih. Nekaj odličnih rezultatov učencev. 1. razred Panoga Učenci Učenke 60 m Enej Kantužar, 1.b (11,2) Lovro Ajdnik, 1.a (11,5) Ervin Bobaj, 1.a (11,9) Svit Oset, 1.a (11,9) Domatella Senica, 1.a (11,6) Nija Klakočae, 1.b (12,1) Ema Kladnik, 1.a (12,2) Lina Oset, 1.a (12,2) 600 m Enej Kantužar, 1.b (145) Toš Pasarič, 1.a (148) Anže Ramše, 1.b (153) Lili Lakner Virant, 1.a (169) Nija Klakočae, 1.b (175) Domatella Senica, 1.a (177) daljina Enej Kantužar, 1.b (264 ...

Več

Ob 20-letnici tekmovanja iz zgodovine je padlo ČETRTO ZLATO PRIZNANJE

Zavod Republike Slovenije za šolstvo že 20 let razpisuje tekmovanje iz znanja zgodovine in učenci naše šole se že vseh 20 let udeležujejo tekmovanj. S svojim znanjem posegajo po najvišjih uvrstitvah v državi, na kar smo zelo ponosni! Letošnje šolsko leto so tekmovalci z mentorico JOŽICO LEBAN šest mesecev poglobljeno delali na temi Podobe življenja ljudi v predmarčni dobi na Slovenskem in osvojili znanje, ki je prineslo ne le BRONASTA in SREBRNA PRIZNANJA, ampak tudi ZLATO. Pod njenim mentorstvom je to že ČETRTO ZLATO PRIZNANJE in več kot 40 SREBRNIH PRIZNANJ IZ ZNANJA ZGODOVINE NA NAŠI ...

Več

Delni tehniški dan za šestošolce

matematične delavnice (uporaba aplikacij)

V četrtek, 3. maja 2018 bo delni tehniški dan za šestošolce z vsebino Uporaba aplikacij na iPadu za preverjanje pravilnosti rešitve naloge.

Več

Delni tehniki dan za devetošolce

matematične delavnice (uporaba aplikacij)

V petek, 4. maja 2018 bo delni tehniški dan za devetošolce z vsebino Uporaba aplikacij na iPadu za preverjanje pravilnosti rešitve naloge.

Več

Dve srebrni Stefanovi priznanji

David Pšeničnik 9.b in Jan Gobec 9.b sta usvojila srebrno Stefanovo priznanje na državnem tekmovanju iz fizike. Tekmovanje je bilo 14.aprila na Fakulteti za matematiko in naravoslovje v Mariboru. Učenci so  dve uri reševali teoretične naloge in dve ure eksperimentalni del tekmovanja. Iskrene čestitke.

Več

Karierna orientacija - Razpis za vpis v srednjo šolo

  Pravilnik o vpisu v srednje šole  

Več

Slovenski knjižnično-muzejski MEGA kviz

2017-18

Slovenski knjižnično-muzejski MEGA kviz 2017/18 Kviz lahko rešujete od oktobra do maja. Kviz je primeren predvsem za učence drugega in tretjega triletja osnovne šole. Vsak cikel kviza vsebuje pet sklopov. Letošnji cikel nosi naslov  KRAS = KAMEN + VODA Mega kviz boste lahko reševali od 25. oktobra 2017 do 15. maja 2018 na  http://www.megakviz.si

Več

Prvi slovenski E-BRALNIKI

tudi v naši knjižnici

V knjižnici imamo dva nova e-bralnika, ki bosta na voljo zaposlenim in učencem. Bralnik INK BOOK odlikujejo prednosti : je v slovenščini, tehnologija e-papirja, ki omogoča pristno bralno izkušnjo (kot da bi brali knjigo), ni moteče za oči, kakovost besedila in slik (ČB), je lažji in manjši od knjige, omogoča osebne nastavitve (levičarji), velikost črk, prijazen za dislektike, brez polnjenja zdrži več tednov.   Če vas zanima nova bralna tehnologija, vabljeni!  

Več

Ura za kodo

Ura za kodo je globalno gibanje, ki dosega desetine milijonov učencev, dijakov in študentov v več kot 180 državah. Kdorkoli in kjerkoli lahko organizira svoj dogodek Ure za kodo. Enourni tečaji so na voljo v več kot 30 jezikih. Brez obveznega predznanja. Za vse med 4 in 104 leti. KLIK

Več

Šolska shema

V šolskem letu 2017/18 naša šola sodeluje v novem projektu "Šolska shema". Shema je nov ukrep skupne kmetijske politike in pomeni pomoč za oskrbo s sadjem in zelenjavo ter mlekom in mlečnimi izdelki v izobraževalnih ustanovah. Več v rubriki  Prehrana.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več
Torek 24. April Torek
Sreda 25. April Sreda
Četrtek 26. April Četrtek
Petek 27. April Petek
Dan upora proti okupatorju
Sobota 28. April Sobota
Nedelja 29. April Nedelja

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur