Novice

Janja zlata, Nuša in Lea srebrni

V soboto, 18.11.2017, so naše devetošolke sodelovale na državnem tekmovanju iz znanja o sladkorni bolezni, ki je tokrat potekalo v Mozirju. Ves trud, ki so ga vložile v priprave, se je bogato obrestoval. Janja Flis je dosegla zlato priznanje, Lea Centrih in Nuša Hercog pa srebrno priznanje. Vsem trem  tekmovalkam, iskrene čestitke.     

Več

Košarkarji na področnem četrti

Na področnen tekmovanju v košarki za starejše učence, letnik 2003, so mladi košarkarji OŠ Hruševec Šentjur 17. 11. 2017 na OŠ Hruševec Šentjur osvojili 4. mesto.  Tekmovalcem čestitamo!

Več

Mesec odbojke

Tjaša Stojan, učenka 9. a razreda je v svojem prispevku o odbojki povedala: "Odbojka je lep šport, tako za punce, kot za fante. Vsem, ki imajo malo veselja do tega športa, priporočam, da se vpišejo v klub ali na tečaj in spoznajo ta šport.” Vas odbojka veseli?  Vadba odbojke v bližnji okolici Skupina Kraj Čas Kontakt Začetna skupina Šentjur OŠ Franja Malgaja Š. PET 18.30 - 20.00   Začetna skupina Celje OŠ Polule PON, SRE, PET 17.30 - 19.30 Tomaž 031 578 797 Nadaljevalna skupina Celje SŠ za gostinstvo in turizem PON, SRE, PET 17.30 - 19.00 Nina 031 747 735 Prijetno odbojkarsko druženje. Učitelji ...

Več

Obvestilo o pojavu uši

Na Osnovni šoli Hruševec Šentjur so se pojavile naglavne uši. Prosimo, da pregledate lasišče svojih otrok in ustrezno ukrepate. Zavedamo se, da je zatiranje nadležnih zajedavcev trdovratno opravilo, saj je ciklus njihovega razmnoževanja zelo kratek (le 5 do 10 dni). Najpogosteje se naselijo na lasiščih predšolskih in šolskih otrok, in sicer za ušesi in na tilniku, raje na čistem kot umazanem lasišču. Hranijo se s krvjo okužene osebe, ob tem pa nastanejo drobne ranice, ki lahko močno srbijo. Posledice praskanja so lahko okužbe in krastice. Le vsi skupaj lahko s hitrimi in učinkovitimi ukrepi ...

Več

Slovenski knjižnično-muzejski MEGA kviz

2017-18

Slovenski knjižnično-muzejski MEGA kviz 2017/18 Kviz lahko rešujete od oktobra do maja. Kviz je primeren predvsem za učence drugega in tretjega triletja osnovne šole. Vsak cikel kviza vsebuje pet sklopov. Letošnji cikel nosi naslov  KRAS = KAMEN + VODA Mega kviz boste lahko reševali od 25. oktobra 2017 do 15. maja 2018 na  http://www.megakviz.si

Več

Utrinki - Tradicionalni slovenski zajtrk

Tradicionalni slovenski zajtrk - nekaj utrinkov.

Več

Projekt "Korak k sončku"

“Korak k sončku” – korak na poti k ENI ŠOLI ZA VSE V šolskem letu 2017/18 poteka na šoli projekt “Korak k sončku”. Skozi celo šolsko leto  se bodo odvijale aktivnosti, da bi se naučili sprejemati in razumeti vsakršne drugačnosti in da bi oblikovali take družbene in socialne klime, ki bi otrokom, mladostnikom in odraslim omogočile enake možnosti ter da se bomo med seboj družili in preprečevali diskriminacijo. Učenci in učitelji skozi literaturo in v pogovorih že aktivno razmišljajo o drugačnosti. Vabljeni v knjižnico, kjer vas čaka knjižni kotiček z izbrano literaturo. Dodajte še svoje predloge. ...

Več

Rezultati šolskega tekmovanja iz znanja biologije

V sredo, 25.10.2017 je potekalo šolsko tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo priznanje.  Udeležilo se ga je pet učencev iz 9.a in 9.b razreda. V veliko veselje je bilo pogledati njihove rezultate, saj so vsi prejemniki bronastega priznanja in se uvrstijo na državno tekmovanje, ki bo 1. decembra 2017. Ti učenci so: Nuša Hercog, Maja Majcen, Oskar Černjak, Jan Gobec in Alja Hribernik.   Vsem iskrene čestitke, v nadaljevanju tekmovanja pa jim želimo čim višji uspeh.     

Več

Šolska shema

V šolskem letu 2017/18 naša šola sodeluje v novem projektu "Šolska shema". Shema je nov ukrep skupne kmetijske politike in pomeni pomoč za oskrbo s sadjem in zelenjavo ter mlekom in mlečnimi izdelki v izobraževalnih ustanovah. Več v rubriki  Prehrana.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več

Kulturna šola

Obveščamo vas, da je Ocenjevalna komisija o podeltvi nazivov kulturna šola, podelila naziv "Kulturna šola" naši šoli. Prilagamo zapis komisije: "kot šolo vlagateljico za dodelitev naziva kulturna šola Vam sporočamo, da ste uspešno prestali kandidacijski postopek. Ocenjevalna komisija za vrednotenje prijavnih vlog je ugotovila, da skladno z razpisnimi kriteriji izpolnjujete vse kvantitativne in kvalitativne pogoje, zato se vam za obdobje 2017–2022 podeli naziv »kulturna šola«."

Več

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur