Novice

Prva seja Sveta staršev

Prva seja Sveta staršev bo v torek, 19.9.2017 ob 19:00 v knjižnici šole. Dnevni red: Predstavitev članov Volitve predsednika in podpredsednika Sveta Realizacija LDN 2016/17 Predstavitev LDN za šolsko leto 2017/18 Aktualnosti Pobude in predlogi

Več

Okrožnica MIZŠ - opravičevanje in cepljenja

Okrožnica Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport govori o opravičevanju odsotnosti od pouka in o cepljenjih.

Več

Male sive celice

Predtekmovanje

Predtekmovanje za oddajo Male sive celice bo v četrtek, 21.9.2017 ob 16. uri na III.OŠ Celje. Sodelujeta dve ekipi, sestavljeni iz učencev sedmega, osmega in devetega razreda: Matic Frlež, Anže Centrih, 7. razred Oliver Majer, Vid Jagodič, 8 razred Lea Centrih, Tanja Pšeničnik, 9. razred Organiziran prevoz izpred šole bo ob 15:30. Želimo jim veliko uspeha!

Več

Brezplačni tečaji slovenščine za priseljence

Ljudska univerza Šentjur

Želeli bi vas obvestiti, da je bila Ljudska univerza Šentjur izbrana na razpisu za financiranje  BREZPLAČNIH TEČAJEV SLOVENŠČINE ZA TUJCE  – ZAČETNA INTEGRACIJA PRISELJENCEV (ZIP) OPIS PROGRAMA ZAČETNE INTEGRACIJE PRISELJENCEV  Program ZIP je javno veljavni program učenja slovenščine, slovenske kulture, zgodovine in družbe. Brezplačni program se izvaja za tujce, državljane tretjih držav, ki jim je pristojna upravna enota izdala potrdilo o izpolnjevanju pogojev za udeležbo v programu učenja slovenskega jezika oz. potrdilo o izpolnjevanju pogojev za udeležbo v enotnem programu. ...

Več

Zlato priznanje za športno šolo

Na Ministrstvu za izobraževanje znaost in šport so 19.9.2017 podelili bronasta, srebrna in zlata priznanja za športne šole. Zavod za šport Planica je naši šoli podelil Zlato priznanja za športno šolo. Vsem zaslužnim učencem in učiteljem, ki so nam priborili to priznanje, iskreno čestitam.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več

Kulturna šola

Obveščamo vas, da je Ocenjevalna komisija o podeltvi nazivov kulturna šola, podelila naziv "Kulturna šola" naši šoli. Prilagamo zapis komisije: "kot šolo vlagateljico za dodelitev naziva kulturna šola Vam sporočamo, da ste uspešno prestali kandidacijski postopek. Ocenjevalna komisija za vrednotenje prijavnih vlog je ugotovila, da skladno z razpisnimi kriteriji izpolnjujete vse kvantitativne in kvalitativne pogoje, zato se vam za obdobje 2017–2022 podeli naziv »kulturna šola«."    

Več
Ponedeljek 18. September Ponedeljek
Torek 19. September Torek
Sreda 20. September Sreda
Četrtek 21. September Četrtek
Petek 22. September Petek
Sobota 23. September Sobota
Nedelja 24. September Nedelja

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur