Novice

Švz karton - teki

Testiranje za švz karton - tek na 60 metrov in 600 metrov Kdaj: sreda, 24. 4. 2019 Kje: Atletski stadion Šentjur  Vsi učenci, od 1. do 9. razreda, imejte s seboj športno opremo in potrebščine za pouk. Testiranje bo potekalo po urniku, s katerim bodo učenci pravočasno seznanjeni.

Več

Revija pevskih zborov

Pevci naše šole so 11. 4. 2019 nastopali na Območni reviji pevskih zborov. Fotografije so v fotogaleriji. Otroški pevski zbor OŠ Hruševec Šentjur Zborovodkinja: Blanka Pasarič Olga Ulokina/Alenka Urbančič, prir. Aleš Avbelj: POLETNA POLKA Jaka Pucihar/Bojana Vajt, prir. Jaka Pucihar: SONCE VENČEK LJUDSKIH Glasbena spremljava: Mojca Krevel - klavir Mladinski pevski zbor OŠ Hruševec Šentjur Zborovodkinja: Blanka Pasarič  M. Fishe. J. Goodwin, L.Shay/ slov. prevod Irma Močnik, prir.“Pete Schmulte: KO SE SMEJEŠ (WHEN YOUR SMILING) slo. ljudska, prir. M.Tomc, A. Weingerl: ADLEŠIČKO ...

Več

Učenca PŠ Kalobje nagrajenca likovnega natečaja

Učenci PŠ Kalobje so pod vodstvom mentorice Marije Kukovič ustvarjali za likovni natečaj na temo "Naravne in druge nesreče - Neurje". Na izpostavo URSZR Celje je prispelo 256 likovnih del. Nagrajeno je bilo delo  učenke Alje Romih in učenca Jurija Tomaža Blatnik. Naša šola je bila edina šola, ki je imela nagrajeni dve likovni deli. Oba izdelka sta bila poslana na državni natečaj. Obema učencema iskreno čestitamo za dosežen uspeh.

Več

Kolesarski izpit za 5. razrede

V petek 19.4.2019 so bili podeljeni kolesarski izpiti za učence 5. razredov, ki so bili uspešni na spretnostnem in prometnem poligonu ter teoretičnem in praktičnem delu izpita. Vsem prejemnikom želimo srečno in varno vožnjo.

Več

Odgovor Pedagoškega inštituta na Peticijo

Odgovor Pedagoškega inštituta na Peticijo za spremembo šolskega sistema – Kaj kažejo mednarodne primerjalne raziskave?

Več

Utrinki s prireditve na Kalobju

Učenci podružnične šole Kalobje so se izvrstno izkazali s svojim nastopom ter polepšali dan staršem, babicam, dedkom in ostalim prisotnim krajanom. Na odru se jim je  pridružil tudi domačin Dominik Gračner s predstavitvijo svoje poezije, Krajevna skupnost pa je posrbela za rožice, ki so jih podarili vsem ženam, mamam, babicam in dekletom. Hvala vsem, ki ste dodali kamenček k mozaiku tega dogodka.

Več

KARIERNA ORIENTACIJA _Razpis za vpis

http://www.mizs.gov.si/si/delovna_podrocja/direktorat_za_srednje_in_visje_solstvo_ter_izobrazevanje_odraslih/srednjesolsko_izobrazevanje/vpis_v_srednje_sole/

Več

KO - Rokovnik za prijavo in vpis v srednje šole

Postopek prijave in vpisa v srednjo šolo 2019/20 za devetošolce.

Več

Učenci 2. in 3. razreda obiskali čebelnjak

V petek, 19. 4. 2019, smo se učenci 2. in 3. razredov odpravili k čebelnjaku Čebelarskega društva Šentjur, kjer smo spoznali življenje in delo čebel, pomagali pri peki medenjakov in sejanju medovitih rastlin. Kako smo se imeli, si lahko ogledate na spodnjih fotografijah. Učiteljice 2. in 3. razreda

Več

Mama je ena sama

Na prireditvi ob materinskem dnevu so učenci od 1. do 3. razreda razveseli gledalce z besedo, igro, petjem in plesom.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več
Ponedeljek 22. April Ponedeljek
Velikonočni ponedeljek
Sobota 27. April Sobota
Dan upora proti okupatorju
Nedelja 28. April Nedelja

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur