Novice

Košarka - medobčinska tekmovanja

Medobčinsko tekmovanje v košarki - za starejše učenke, letnik 2003 in mlajše: torek, 24. 10. 2017, ob 12.30 v OŠ Hruševec Šentjur in - za starejše učence, letnik 2003 in mlajši: četrtek, 26. 10. 2017, ob 12.30 v OŠ Blaža Kocena Ponikva.  

Več

Maja v plezalni steni

Maja Majce, učenka 9. b razreda OŠ Hruševec Šentjur, se je v septembru 2017 udeležila mladinskega svetovnega prvenstva v Inssbrucku v Avstriji. Uvrstila se je v polfinale ter od 86 tekmovalk zasedla 20. mesto. Maja z rezultatom ni bila popolnoma zadovoljna, a je vedela, da priložnosti še veliko... in prav ta se ji je ponudila čez malo več kot teden dni, ko je v Rusiji potekalo mladinsko evropsko prvenstvo. Tam si je Maja priplezala finale in zasedla 5. mesto. Po vrnitvi in malo počitka so se ponovno začele tekmoe na domačem terenu in sicer na državni ravni. V soboto, 14. oktobra 2017, je Maja v Slovenski ...

Več

Zlato priznanje za športno šolo

Na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport so 19.9.2017 podelili bronasta, srebrna in zlata priznanja za najbolj športne srednje in osnovne šole ter vrtce. Zavod za šport Planica je naši šoli podelil Zlato priznanja za najbolj športno šolo. Vsem zaslužnim učencem in učiteljem, ki so nam priborili to priznanje, iskreno čestitam.

Več

Mesec teka

Mesec kondicijskih priprav je za nami, pred nami pa je mesec tekaških prireditev. Ali Clarke je v svoji knjig Navdihujoče misli za tekače zapisal:   ZMOGLJIVOST JE TISTO, KAR STE SPOSOBNI STORITI, MOTIVACIJA ODLOČA O TEM, KAJ BOSTE STORILI. ODNOS PA ODLOČA O TEM, KAKO BOSTE TO STORILI. (Lou Holtz) Koledar prireditev Kdaj Kje Kaj Četrtek, 5. 10. 2017 OŠ Hruševec Šentjur Tek na 100 metrov Ponedeljek, 9. 10. 2017 Šentjur, pomožno nogometno igrišče Medobčinski jesenski kros za učence od 5. do 9. razreda Sobota, 14.10.2017 Atletski stadion Šentjur Hoja na 2 km Sobota, 28.10.2017 Ljubljana Ulični ...

Več

Zapora ceste

Obveščamo vas o zapori lokalne ceste LC 412071 Moste - Krajnčiča - Hruševec, odsek Ulica II. bataljona od hišne št. 9 do 16c. Polovična zapora ceste bo od 4. 10. 2017 do 30. 11. 2017. Promet bo potekal enosmerno izmenično s pomočjo ročnega usmerjanja oz. semaforja. Polovična zapora bo označena z ustrezno prometno signalizacijo. Popolna zapora ceste bo od 9.10. 2017 do 28. 10. 2017, vsak dan od ponedeljka do sobote med 7.30 in 17.30 uro. Zagotovljena bo prevoznost ceste za prevoz s šolskim kombijem, v času od 14.00 do 14.30 ure.

Več

Karierna orientacija

Tehniški dan za devetošolce

  Četrtek, 19. 10. 2017, tehniško - športni dan za devetošolce v Mariboru: ob 7.45 odhod z avtobusom, ob 8. 30 ogled in tehniške delavnice na Lesarski šoli MB, ob 11.40 ogled in delavnice (farmacija) na Gimnaziji in srednji kemijski šoli Ruše, ob 13.30 športne aktivnosti - biljard v športnem centru, ob 17. uri predviden prihod pred šolo.  

Več

Seminarska naloga

Več

Šolska shema

V šolskem letu 2017/18 naša šola sodeluje v novem projektu "Šolska shema". Shema je nov ukrep skupne kmetijske politike in pomeni pomoč za oskrbo s sadjem in zelenjavo ter mlekom in mlečnimi izdelki v izobraževalnih ustanovah. Več v rubriki  Prehrana.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več

Kulturna šola

Obveščamo vas, da je Ocenjevalna komisija o podeltvi nazivov kulturna šola, podelila naziv "Kulturna šola" naši šoli. Prilagamo zapis komisije: "kot šolo vlagateljico za dodelitev naziva kulturna šola Vam sporočamo, da ste uspešno prestali kandidacijski postopek. Ocenjevalna komisija za vrednotenje prijavnih vlog je ugotovila, da skladno z razpisnimi kriteriji izpolnjujete vse kvantitativne in kvalitativne pogoje, zato se vam za obdobje 2017–2022 podeli naziv »kulturna šola«."

Več

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur