Zahtevana stran ne obstaja

Iskalni niz:

Št. najdenih dokumentov: 11 iskanje je trajalo (s): 0,1574

Inovativna učna okolja - Podjetnost

Čebelarski slovar in čebelja zgodba

Pri nemščini so učenci ustvarili svoj slovar in zapisali čebeljo zgodbo. Kako jim je uspelo, si lahko pogledate v priponkah.

Učiteljica: Urška Godler

Več

Šolsko glasilo

Glasilo naše šole

Učenci in učitelji naše šole vsako leto naredimo eno ali dve glasili. Glasila so tematsko zasnovana.

Več

E-bralniki

Prvi slovenski bralnik

V knjižnici imamo dva e-bralnika,

ki sta na voljo zaposlenim in učencem.

Bralnik INK BOOK odlikujejo prednosti :

  • je v slovenščini,
  • tehnologija e-papirja, ki omogoča pristno bralno izkušnjo (kot da bi brali knjigo),
  • ni moteče za oči,
  • kakovost besedila in slik (ČB),
  • je lažji in manjši od knjige,
  • omogoča osebne nastavitve (levičarji), velikost črk, prijazen za dislektike,
  • brez polnjenja zdrži več tednov.

 

...

Več

Bralna značka

Bralna značka

Branje za bralno značko je vsesplošno slovensko kulturno gibanje in prostovoljna dejavnost; učence spodbuja k branju in dviga njihovo bralno kulturo. Osnovni cilj branja za bralno značko je vzgojiti bralca, ki bo rad bral vse življenje.

 

CILJI BRALNE ZNAČKE:

- Bralec se za Bralno značko odloči prostovoljno in bere v svojem prostem času, po svojih željah in zanimanjih, da bo (p)ostal bralec (za) vse življenje.

- Bere različna leposlovna in poučna gradiva, tiskana in elektro...

Več

Knjižničarski krožek

Knjižničarski krožek

Krožek obiskujejo učenci od petega do devetega razreda. Sestajamo se en dan v tednu, sicer pa so knjižničarji v knjižnici tudi takrat, ko imajo čas in v neformalnih oblikah dela pomagajo pri izposoji, redu v knjižnici, pomoči sošolcem…

Člani krožka urejajo vrnjeno gradivo, svetujejo pri izbiri knjig. Spoznavajo osnovna pravila postavitve gradiva in delovanja šolske knjižnice.
Spremljajo knjižne novosti, pomagajo urejati oglasno desko z njimi, nove knjige tehnično opremijo za izposojo...

Več

Prispevki učencev

Maja v plezalni steni

V septembru 2017 sem se udeležila mladinskega svetovnega prvenstva v Inssbrucku v Avstriji. Uvrstila sem se v polfinale in od 86 tekmovalk zasedla 20. mesto. Z rezultatom nisem bila popolnoma zadovoljna, a sem vedela, da bo priložnosti še veliko... in prav ta se je ponudila čez malo več kot teden dni, ko je v Rusiji potekalo mladinsko evropsko prvenstvo. Tam sem si priplezala finale in zasedla 5. mesto. Po vrnitvi in malo počitka so se ponovno začela tekmovanja na domačem terenu in sicer...

Več

Inovativna učna okolja - Podjetnost

Sodelovanje pri nemščini

Razvijanje kompetence sodelovanja je pri nemščini je v juniju potekalo na naslednji način:

1. korak: učenci dobijo slovar na temo čebelarstvo in se seznanijo z besediščem. Priloga 1.
2. korak: učenci si ogledajo film z naslovom: Die wunderbare Organisation der Bienen (Čudovita organizacija čebel) na: https://www.youtube.com/watch?v=DH0uywA5CrU
O okvirni vsebini filma se frontalno pogovorimo v slovenščini.
3. korak: učenci dobijo besedilo filma (v nekoliko poenostavljeni obliki), ...

Več

Inovativna učna okolja - Podjetnost

Mein Tag in razvoj kompetenc podjetnosti

Pri pouku nemščine osmošolci že kar na začetku šolskega leta spoznajo oziroma ponovijo poimenovanja za letne čase, mesece, dneve in dele dneva. Naučijo se povedati, koliko je ura in ob katerem času kaj počnejo. Vsakodnevne aktivnosti so povezane z nemško posebno slovnično strukturo, t. j. ločljivimi glagoli. Na to temo berejo tudi besedila. Korak za korakom se naučijo pripovedovati o svojem dnevu. Učenci so tako posneli vlog na temo Mein Tag, v katerem pripovedujejo, kako preživijo svoj ...

Več

Prispevki učencev

Maja v plezalni steni

V septembru 2017 sem se udeležila mladinskega svetovnega prvenstva v Inssbrucku v Avstriji. Uvrstila sem se v polfinale in od 86 tekmovalk zasedla 20. mesto. Z rezultatom nisem bila popolnoma zadovoljna, a sem vedela, da bo priložnosti še veliko... in prav ta se je ponudila čez malo več kot teden dni, ko je v Rusiji potekalo mladinsko evropsko prvenstvo. Tam sem si priplezala finale in zasedla 5. mesto. Po vrnitvi in malo počitka so se ponovno začela tekmovanja na domačem terenu in sicer...

Več

Ponedeljek, 12. Maj 2025
Malica
  • KORUZNI KOSMIČI (alergeni: gluten)
  • MLEKO IZBRANE KAKOVOSTI (alergeni: laktoza)
  • BANANA
Kosilo
  • PIŠČANČJI ZREZEK V SMETANOVI OMAKI (alergeni: laktoza)
  • EKOLOŠKI POLŠIROKI REZANCI S ŠPINAČO (alergeni: gluten, jajca)
  • SOLATA RDEČE PESE
  • EKO JABOLKO
Popoldanska malica
  • KRUH (alergeni: gluten)
  • ali SADJE

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur