Zlati sonček

Namen obeh programov je najmlajše motivirati za gibalno dejavnost, predvsem pa v njih vzpodbuditi željo, potrebo, navado po športni igrivosti v vseh starostnih obdobjih. Notranje in zunanje spodbude lahko okrepijo želje po športnemu udejstvovanju. Sodobni način življenja zahteva, da namenimo več pozornosti ustrezni količini gibalnih vsebin v vrtcu in osnovni šoli. Pomembne so kakovostne spodbude s področij umskega, gibalnega, čustvenega in socialnega razvoja otrok. Ničesar ne smemo opuščati ali zapostavljati. Največ pozornosti naj bo namenjeno igri in vadbi, ki naj bo prijetna in prilagojena otroku (Šport mladih, Informator 1, 2010/11).

Zlati sonček

Pri tem programu gre bolj za igro kot za tekmo. Otrok tekmuje predvsem s samim seboj, na pa z drugimi. Pomembnejša je udeležba od storilnosti.

Športni program Zlati sonček je nadaljevanje projekta športne značke, ki se je uvedla 1976. Ena izmed večjih sprememb prenovljenega programa je drugačna opredelitev starostnega obdobja, ki mu je program namenjen. Stari program je bil zaključena celota zgolj za vrtec, prenovljeni program pa čvrsteje povezuje zadnje leto predšolskega obdobja in prvo triletno obdobje nove devetletne osnovne šole. Leta 1996 je prenovljeni program dobil tudi novo ime: ZLATI SONČEK in novo likovno podobo. Osrednji simbol je sonce, ki predstavlja vir radosti, vitalnosti in življenjskega optimizma. Prilastek zlati pa simbolizira idejo, da so vsi naši otroci zlati, hkrati pa požlahtni priznanje, ki ga otroci dobijo ob sodelovanju v tem programu.

Cilj športnega programa Zlati sonček je obogatitev otrokovega prostega časa s športnimi vsebinami v vseh letnih časih. Poleg splošni namenov oziroma vzgojno-izobraževalnih smotrov, ki jih ima športna vzgoja, ima športni program Zlati sonček naslednje posebne namene:

  • Obogatiti program redne gibalne oziroma športne vzgoje s sodobnimi športnimi vsebinami.
  • S privlačnimi vsebinami, privlačno likovno podobo in privlačnim načinom izvedbe motivirati kar  največ otrok, staršev, vzgojiteljic in učiteljev za takšno sodobno zasnovo športne vzgoje.
  • Vsaditi v otroško zavest željo, navado in potrebo po podobnemu delovanju v naslednjih starostnih obdobjih.

Pri tem programu gre bolj za igro kot za tekmo. Otrok tekmuje predvsem s samim seboj, na pa z drugimi. Pomembnejša je udeležba od storilnosti. Program je zasnovan tako, da je vabljiv in uresničljiv tudi za manj zmogljive. Poglavitni namen norm pa je spodbujanje k pogostejši dejavnosti. (Zlati sonček, 1997)
 
Povezava: Šport mladih - Zlati sonček
 

Četrtek, 14. November 2024
Malica
  • HRENOVKA
  • RŽENI KRUH (alergeni: gluten)
  • GORČICA (alergeni: gorčično seme)
  • ŠIPKOV ČAJ Z LIMONO
Kosilo
  • TORTELINI V SMETANOVI OMAKI (alergeni: laktoza, gluten, jajca)
  • SOLATA KRISTALKA Z JAJČKO IN EKOLOŠKIM KISOM (alergeni: jajca)
  • KAKI
Popoldanska malica
  • KRUH (alergeni: gluten)
  • ali SADJE
Ponedeljek 11. November Ponedeljek
Torek 12. November Torek
Sreda 13. November Sreda
Četrtek 14. November Četrtek
Sobota 16. November Sobota
Nedelja 17. November Nedelja

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur