Zahtevana stran ne obstaja
Iskalni niz:
Inovativna učna okolja podprta z IKT
Šolsko srečanje na temo pisanja primerov dobre rabe
V torek, 26. 11. 2019, smo se učitelji, vključeni v projekt, ponovno seznanili s tem, kako pišemo primere dobre rabe ter na kaj moramo biti posebej pozorni.
VečInovativna učna okolja - Podjetnost
Ogled čebelnjaka in ustvarjanje pesmi na temo »čebele«
V okviru kulturnega dne smo se osmošolci, v petek, 14. 6. 2019, odpravili proti Šentjurju, k čebelnjaku Čebelarskega društva Šentjur. Izkušena čebelarja, g. Mirko in g. Jaka, sta nam predstavila veliko zanimivosti o čebelah. Opisala sta nam življenje čebel delavk, matic in trotov, njihov življenjski cikel in seveda o pomenu čebel za človeka.
Naš obisk je popestrila še ga. Mihaela, ki nas je uvodoma prijazno sprejela in pozdravila, nato pa nas je presenetila in pogostila s slastnimi me...
VečNaj dosežki naše šole
Državna šolska športna tekmovanja 2021/22
V šolskem letu 2020/21 so se začela ponovno organizirati Šolska športna tekmovanja. Okoli 220 učencev je nastopilo na 11-ih različnih tekmovanjih in ravneh ter sodelovalo pri športnih izzivih. Na državnih šolskih športnih tekmovanjih so nastopili v atletiki, judo, smučanju, ŠKL med dvema ognjema, Šolskem plesnem festivalu s šolska plesna produkcija, plesu v paru standard in v plesu v paru latino.
1. mesto - naslov državnih prvakov je osvojila:
- Matej Mlačnik in Taja Gaberšek v ples...
Šolska športna tekmovanja
Šolska športna tekmovanja
Šolska športna tekmovanja 2023/24
Šolska športna tekmovanja in prireditve so del dodatne ponudbe vsake šole. Tekmovanja so nadgradnja pouka, so povezovalni element med učenci, učitelji in starši ter med šolo, odgovornimi za šport na lokalni ravni, športnimi društvi in panožnimi zvezami. Športno tekmovanje v šoli je koristno, zmaga in poraz pa sta osmišljena, če so učenci telesno, socialno in pedagoško pripravljeni na tekmovanje.
Tekmovanje, ki postavlja v ospredje le dosežek, za ml...
VečKoledar dogodkov
Tehniški dan 8. r
V torek, 3. 6. bomo izvedli tehniški dan za učence 8. razreda na temo poklici. Obiskali bomo Vulkanizerstvo Mulej in Avto Krka Tehnični pregledi, Šentjur.
Učenci bodo ob 7.30 imeli najprej malico v jedilnici, nato pa se bomo peš odpravili proti podjetju. Nazaj se vračamo v času kosila.
VečInovativna učna okolja podprta z IKT
Izobraževanje sošolcev
Učenci sedmih razredov so pripravili predavanje za petošolce na temo nevarnosti spletnega nasilja in varno rabo spletnih storitev.
Več
Novice
Projekt Pasavček na POŠ Kalobje
Na podružnični šoli Kalobje smo bili v letošnjem šolskem letu udeleženi v projektu Pasavček, ki ga na nacionalni ravni koordinira Javna agencija RS za varnost prometa ali na kratko #AVP. Tekom šolskega leta smo se pri pouku in v podaljšanem bivanju veliko pogovarjali na temo prometne varnosti. Učenci so izdelali kar nekaj likovnih izdelkov na to temo. Vključenost v projekt nas je prav tako navdušila nad pesmijo Zebra, skupine Čuki. Otroci so se s plesom na to pesem predstavili tudi na po...
VečInovativna učna okolja podprta z IKT
Predavanje Industrijska revolucija 4.0
V torek, 15.oktobra 2019 ob 16.30 uri je bilo izobraževanje za učiteljski zbor z naslovom INDUSTRIJSKA REVOLUCIJA 4.0.
Predaval je Simon Konečnik ravnatelj elektro in računalniške šole Šolskega centra Velenje in predavatelj Šole za ravnatelje.
Simon Konečnik je uveljavljen predavatelj, ki je to temo že predaval po veliko šolah in na kongresih ravnateljev.
Kaj lahko rečemo o temi INDUSTRIJSKA REVOLUCIJA 4.0
Pojme, kot so industriska revolucija 4.0, IoT, dark data in umetna ...
VečInovativna učna okolja - Podjetnost
Šolski radio
V petek, 16. 11. 2018, je ob tradicionalnem slovenskem zajtrku potekala oddaja šolskega radia na temo Čebele. V vlogi radijskih voditeljev so nastopali devetošolci Gašper Urleb, Eva Horvat, Taja Zajko in Laura Destovnik, glasbo pa sta predvajala Nejc Zajko in Aljaž Rataj.
Oddaja je govorila o vrstah čebel v čebelji družini, njihovih lastnostih ter nalogah, o izjemnem pomenu čebelarstva – čebele z opraševanjem omogočajo obstoj različnih živalskih in rastlinskih vrst ter s tem tudi obsto...
VečInovativna učna okolja - Podjetnost
Kranjska čebela v 3. b
Pri uri slovenščine v 3. b so se učenci urili v branju neumetnostnega besedila z naslovom Kranjska čebela. Učenci so poiskali bistvene podatke, povzeli temo ter tako vzpostavili razmerje med njihovim predznanjem in novimi informacijami. Naučili so se veliko novega o naši čebeli in bili ustvarjalni pri skupinskem ustvarjanju plakatov. Tako so usvojili postopek pisanja opisa živali.
Učiteljica: Rosanda Dovnik
VečInovativna učna okolja - Podjetnost
Priprava na prihodnost
Pri literarnem krožku so učenci ustvarjali svoja lastna besedila na temo "Pripravljamo se na prihodnost". Razmišljali so o tem, kako si predstavljajo svojo nadaljnjo pot, pri tem pa so poskušali vključiti še gibanje. Nastale so zanimive prigode, kratke zgodbe in pesmice.
Učiteljica: Tamara Zagajšek
VečKorak k sončku
Korak k sončku
”Korak k sončku” - na poti k ENI ŠOLI ZA VSE
Načrt programa za šolsko leto 2024/25
Cilji
- Sprejemanje in razumevanje vsakršne drugačnosti,
- oblikovanje take družbene in socialne klime, ki bi otrokom, mladostnikom in odraslim z invalidnostjo kot manjšini, omogočila enake možnosti, kot jih imajo sovrstniki,
- pomagati vsem otrokom uresničevati pravico do vključevanja v socialno okolje in polnega sodelovanja v njem,
- seznanjanje strokovnih...
2021/2022
Šolsko tekmovanje iz znanja biologije
Šolsko tekmovanje iz znanja biologije za vse prijavljene učence, bo na temo Pajkovci potekalo 20.10.2021 od 13. do 14. ure v učilnici FKB OŠ Hruševec
Več2023/2024
Delovna konferenca za zaposlene
Delovna konferenca za učitelje
6. 2. 2024, v knjižnici, ob 15. 00, izobraževanje na temo SPOZNAJMO VR OČALA
Več
Inovativna učna okolja - Podjetnost
Medpredmetno povezovanje slovenščine in glasbene umetnosti
V mesecu februarju in marcu smo pri pouku slovenščine in glasbene umetnosti izvedli naslednje aktivnosti:
1. V 6.a in 6.b so pri urah slovenščine ustvarjali poezijo na temo čebel. Nastalo je več pesmic, učiteljica Marija Arbajter je izbrala naslednjo:
ČEBELICE
ČEBELICE MORAJO ZGODAJ NA CVET,
DA PRIDELAJO TA SLADKI MED.
LJUDJE JIM TA MED VZAMEMO
IN V SHRAMBE SHRANIMO.
V ČEBELNJAKU JE MATICA IN TROTI.
TOLIKO JIH JE,DA SE TI VSE PO GLAVI MOTI.
TROT MATICO OPRAŠI,
...
Inovativna učna okolja - Podjetnost
Dejavnosti pri pouku DKE in zgodovine
Učenci 8. in 9. razreda so s pomočjo različnih virov raziskovali, analizirali in spoznavali zgodovino čebelarstva vse do 21. stoletja. Brskali smo po strokovni literaturi in vrednotili ideje ter znanja na to temo.
Osmošolki Nuša in Špela sta z uporabo IKT ustvarili računalniške projekcije, ki sta jih pri zgodovini in DKE predstavili sošolcem, ki so bili zelo navdušeni, saj so izvedeli veliko novega.
Radovedno smo odkrivali in spoznavali prvega učitelja čebelarstva na cesarskem dvor...
VečInovativna učna okolja - Podjetnost
Šestošolci v iskanju čebel s pomočjo Cobissa
Učenci 6. b so s pomočjo portala Cobiss reševali delovni list. Iskali so knjige na temo čebel, primerjali zadetke, glede na različne načine iskanja. Enkrat so besedo čebela vpisali v okence naslov, drugič pa v okence ključne besede. Ugotavljali so, zakaj se pojavlja razlika v številu zadetkov. Ugotovili so, če iščejo po naslovu, se beseda čebela pojavi v naslovu, če pa iščejo po ključnih besedah, dobijo zadetke vseh knjig, v katerih se pojavi beseda čebela, ni pa nujno, da je v naslovu. Ve...
Več2024/2025
Roditeljski sestanek 6. r
1. roditeljski sestanek za starše učencev 6. razreda.
Skupen začetek v jedilnici šole s predavanjem zdravnice iz CKZ Šentjur na temo HPV.
VečInovativna učna okolja - Podjetnost
Ustvarjalni devetošolci
Pri urah angleščine smo v mesecu juniju med drugim obravnavali okoljevarstveno temo. Učenci so bili glede teme motivirani, saj sami opažajo, kakšne spremembe se dnevno dogajajo v svetu. Podučili so se glede globalnega segrevanja, onesnaževanja, ogroženih živalskih vrst itd. Kot dodaten izziv smo jim učiteljice ponudile, da samostojno zapišejo zgodbo na temo čebel v angleščini. Pri tem so morali biti pazljivi glede pravilne rabe slovničnih struktur.
Učenci so ocenili posledice in vpliv...
VečInovativna učna okolja - Podjetnost
Sodelovanje pri nemščini
Razvijanje kompetence sodelovanja je pri nemščini je v juniju potekalo na naslednji način:
1. korak: učenci dobijo slovar na temo čebelarstvo in se seznanijo z besediščem. Priloga 1.
2. korak: učenci si ogledajo film z naslovom: Die wunderbare Organisation der Bienen (Čudovita organizacija čebel) na: https://www.youtube.com/watch?v=DH0uywA5CrU
O okvirni vsebini filma se frontalno pogovorimo v slovenščini.
3. korak: učenci dobijo besedilo filma (v nekoliko poenostavljeni obliki), ...
Inovativna učna okolja - Podjetnost
Mein Tag in razvoj kompetenc podjetnosti
Pri pouku nemščine osmošolci že kar na začetku šolskega leta spoznajo oziroma ponovijo poimenovanja za letne čase, mesece, dneve in dele dneva. Naučijo se povedati, koliko je ura in ob katerem času kaj počnejo. Vsakodnevne aktivnosti so povezane z nemško posebno slovnično strukturo, t. j. ločljivimi glagoli. Na to temo berejo tudi besedila. Korak za korakom se naučijo pripovedovati o svojem dnevu. Učenci so tako posneli vlog na temo Mein Tag, v katerem pripovedujejo, kako preživijo svoj ...
VečInovativna učna okolja - Podjetnost
Odkrivanje priložnosti pri TJA
V okviru projekta POGUM - Entrecomp so devetošolci pri pouku angleščine raziskovali tematiko gibanja:
- poimenovali so različne športe v TJA,
- preko slušnih (video) besedil na temo opisa različnih športov so vadili slušno razumevanje,
- samostojno so brskali in iskali besedila o pomembnosti gibanja – bralno razumevanje ter pridobivanje novega besedišča,
- ustvarili so e-miselni vzorec/PowerPoint/ spletni kviz – utrjevanje znanja,
- iskali ter kritično so vrednotili različne mobi...
Inovativna učna okolja - Podjetnost
Motivirani pri naravnih oblikah gibanja
Učenci 6. b razreda so po skupinah pripravili raztezne vaje, ki so jih predhodno poiskali na spletu. Raztezne vaje so izvedli in se pri tem fotografirali. Skupaj z učenci smo si ogledali fotografije in se pogovorili o pravilni izvedbi vaj. Prav tako smo se pogovorili o vplivu redne športne vadbe in prehrane na zdravje in dobro počutje. Učenci so s pomočjo aplikacije Canva ustvarili plakat na temo zdrave prehrane in ga posredovali učitelju.
Učitelj: David Plevnik
VečNaj dosežki naše šole
Državna šolska športna tekmovanja 2021/22
V šolskem letu 2020/21 so se začela ponovno organizirati Šolska športna tekmovanja. Okoli 220 učencev je nastopilo na 11-ih različnih tekmovanjih in ravneh ter sodelovalo pri športnih izzivih. Na državnih šolskih športnih tekmovanjih so nastopili v atletiki, judo, smučanju, ŠKL med dvema ognjema, Šolskem plesnem festivalu s šolska plesna produkcija, plesu v paru standard in v plesu v paru latino.
1. mesto - naslov državnih prvakov je osvojila:
- Matej Mlačnik in Taja Gaberšek v ples...
Šolska športna tekmovanja
Šolska športna tekmovanja
Objava na spletni strani Šport mladih:
Šolska športna tekmovanja 2021/22
Šolska športna tekmovanja in prireditve so del dodatne ponudbe vsake šole. Tekmovanja so nadgradnja pouka, so povezovalni element med učenci, učitelji in starši ter med šolo, odgovornimi za šport na lokalni ravni, športnimi društvi in panožnimi zvezami. Športno tekmovanje v šoli je koristno, zmaga in poraz pa sta osmišljena, če so učenci telesno, socialno in pedagoško pripravljeni na tekmovanje.
Tekmovanje...
Več