Novice

RTV 1 program

Spoštovani starši! Naši učenci so se v sodelovanju z RTV Slovenija udeležili radijskih novinarskih delavnic, s katerimi želimo osnovnošolcem približati svet medijev, radia in jim omogočiti ustvarjanje radijskega programa. Učenci v delavnicah spoznajo radio kot medij, delo radijskega novinarja, voditelja, tonskega mojstra, glasbenega urednika in se tudi sami preizkusijo pri tem delu. Teoretični del je potekal na daljavo. V praktičnem delu so učenci načrtovali in snemali intervjuje ter ankete, ki so jih nato tudi zmontirali. Zadnji del bo potekal v studiu RTV v Ljubljani, kjer bodo ...

Več

Trening tekme robotov

V sredo, 23.11.2022 se je šolska ekipa FLL udeležila uradnega treninga vožnje robotov. Gostitelj je bila Fakulteta za elektrotehniko v Ljubljani. Treninga so se udeležili štirje učenci naše šole. Na treningu so si izmenjali izkušnje ter pridobili nove ideje za pripravo na tekmovanje, ki se ga bodo udeležili v mesecu januarju.

Več

Šolsko tekmovanje iz znanja zgodovine

V torek, 6.12.2022 bo potekalo šolsko tekmovanje iz znanja zgodovine za učence 8. in 9. razreda. Zbor tekmovalcev ob 12.45 pred učilnico matematike. Veliko uspeha!

Več

Šolsko tekmovanje iz znanja astronomije

V sredo, 7. 12. 2022, bo  ob 13. uri, šolsko tekmovanje iz znanja astronomije.  Na tekmovanju tekmovalci uporabljajo svoj pisalni, risalni pribor, kalkulator. Učenci od 6.  do 9. razreda tudi zvezdno karto. Vsem tekmovalcem želimo veliko uspeha.

Več

Športajmo in berimo

Kaj brati, da diši po športu? - oktober 2022

Roy Belocay: Brcanje lune Sara je devetletna deklica, ki zelo rada sanjari, tako kot večina deklic njene starosti. Vendar ne o lepih oblekicah in barbikah, temveč si zelo želi igrati nogomet. Odrasli in vrstniki jo prepričujejo, da to ni mogoče. Saj je deklica. A ona se ne zmeni za to, kaj potem, če je deklica. Njene prave prijateljice in prijatelji jo imajo radi, ker je borka in zna vztrajati pri svoji veliki želji, ob tem pa odločno brani vsakega, ki se mu zgodi krivica. Prav njena odločnost jo velikokrat spravi v težave. Teme, ki se odpirajo ob branju te knjige, so odnosi med vrstniki in vrstniško ...

Več

KOLESARSKI IZPIT

KOLESARSKI IZPIT  Šola organizira in izvede kolesarski izpit za učence, ki v tekočem letu dopolnijo starost 10 let.  Izjemoma se, po dogovoru s starši oziroma skrbniki, v okviru zakonskih določil, za preizkus lahko določijo tudi učenci, ki so mlajši, če to narekujejo potrebe (prevoz v šolo iz krajev s slabimi prometnimi povezavami) in to dopuščajo prometno varnostne razmere ter umska in telesna razvitost učenca.  KOLESARSKI IZPIT JE SESTAVLJEN IZ:  1. TEORETIČNEGA DELA KOLESARSKEGA IZPITA 2. PRAKTIČNEGA DELA KOLESARSKEGA IZPITA:  -usposabljanje na prometnem poligonu - vožnja na javnih ...

Več

Šolsko tekmovanje učencev 8. in 9. razreda iz znanja nemščine

Šolsko tekmovanje iz znanja nemščine za učence 8. in 9. razredov bo potekalo 17. 11. 2022, ob 13.00 uri.

Več

Uradni rezultati - šolsko tekmovanje biologija

Dne 19. oktobra 2022 je na naši šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja biologije, na temo mehkužci. Bronasto Proteusovo priznanje si je prislužila Brina Brodej iz 8.a razreda. Iskrene čestitke.

Več

NPZ - informacije za starše

Splošne informacije, podrobnosti in pojasnila najdete na spletni strani RIC, državni izpitni center.  

Več

Spletno oko

Spletno oko  uporabnikom interneta omogoča anonimno prijavo sovražnega govora in posnetkov spolnih zlorab otrok na internetu. Je edina prijavna točka za prijavo nezakonitih vsebin v Sloveniji. Prizadeva si za varnejšo uporabo inrerneta in s tem namenom sodeluje s slovensko policijo in mednarodno organizacijo INHOPE. O aktivnostih portala Spletno oko si lahko ogledate na tej povezavi, https://www.spletno-oko.si/o-prijavni-tocki, kjer lahko tudi prijavite domnevne kršitve.

Več

Pomoč pri dostopu do učnega okolja eA - Spletna učilnica (Xooltime)

Za dostop v Xooltime (tako se imenuje SPLETNA UČILNICA) učenec potrebuje uporabniško ime (šolski e-mail učenca ali uporabniško ime, ki so ga učenci dobili od razrednikov). Prijava poteka preko spletne strani https://www.easistent.com, kjer vnesemo svoje podatke. Prikaže se vam spletna stran eAsistent za učence. Vsi učenci od 4. do 9. razreda imajo šolski e-mail v obliki ime.priimek@hrusevec.si. V prilogah so navodila za pozabljena gesla za e-mail, easistent (spletne učilnice) in webex - videokonference. V vse platforme dostopamo zgolj s šolskimi e-maili.   Ko smo prijavljeni ...

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Dan varne rabe interneta 8.2.2022. KLIK Safe.si

Več
Ponedeljek 28. November Ponedeljek
Torek 29. November Torek
Sreda 30. November Sreda
Četrtek 1. December Četrtek
Petek 2. December Petek
Sobota 3. December Sobota
Nedelja 4. December Nedelja

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur