Novice

Pouk po 1. 6. 2020

Spoštovani starši in skrbniki! V osnovne šole se: v ponedeljek, 1. 6. 2020, vračajo učenci 4. in 5. razredov, v sredo, 3. 6. 2020, pa tudi učenci 6., 7. in 8. razredov. Vzgojno-izobraževalno delo bo potekalo kot pred razglasitvijo pandemije. Predmetni pouk v drugem in tretjem triletju bo organiziran v matični učilnici oddelka, učenci učilnic ne menjajo, lahko pa vanje vstopajo različni učitelji (skladno z urnikom pouka in organizacijo dela). Urnik pouka bo enak, kot je bil pred 16. 3. 2020. Še vedno pa bo treba izvajati splošne higienske ukrepe, ki jih je že in jih bo za novo situacijo še pripravil ...

Več

KARIERNA ORIENTACIJA - VPIS V SŠ

NOVA merila  v primeru omejitve vpisa Po sklepu MIZŠ so spremenjena merila v primeru omejitve vpisa v srednji šoli. V primeru, da se na spodnji meji razvrsti več kandidatov z istim številom točk, pridobljenih iz ocen obveznih splošnih predmetov iz zadnje triade, se izbira med njimi, ne več na podlagi pridobljenih točk na nacionalnem preverjanju znanja, temveč iz seštevka točk pridobljenih iz zaključnih ocen 7., 8. in 9. razreda pri predmetih slovenščina, matematika in prvi tuji jezik. Z učnim uspehom pri teh predmetih lahko kandidat pridobi največ 45 točk. Poglej tudi datumsko spremenjen ...

Več

Izbirni predmeti za šolsko leto 2020-21

Obvezni izbirni predmeti

  Dragi učenci, spoštovani starši!   ZAKAJ obvezni izbirni predmeti? Učenec se lažje in bolj uspešno uveljavlja na področju, ki ga je izbral na osnovi lastnega interesa, s tem krepi svoja močna področja, kar ugodno vpliva na njegovo samopodobo. CILJI obveznih izbirnih predmetov: Nadgradnja znanja, poglabljanje, uporabno znanje, pridobivanje izkušenj, povezovanje teorije in prakse, odkrivanje in razvijanje interesov za poklic. IZBIRA Učenec izbere 2 uri pouka obveznih izbirnih predmetov tedensko, lahko pa tudi 3 ure, če s tem soglašajo starši. Vsi predmeti se izvajajo po 1 uro, samo ...

Več

Neobvezni izbirni predmet v 3. VIO

Za šolsko leto 2020/21

  Spoštovani starši učencev šestega, sedmega in osmega razreda.    V šolskem letu 2020/2021 se bodo uporabljale določbe Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o osnovni šoli (Uradni list RS, št 63/13), ki določajo tudi izvajanje neobveznih izbirnih predmetov.  Prosimo, da starši bodočih sedmošolcev, osmošolcev in devetošolcev izrazite morebitno namero vašega otroka o obiskovanju neobveznih izbirnih predmetov. Neobvezni izbirni predmeti so pri ocenjevanju in pri obveznosti obiskovanja izenačeni z obveznimi predmeti osnovne šole. Učenci neobvezni izbirni predmet izberejo ...

Več

Vozni red za obdobje od 25.5.2020 - 29.5.2020

V prilogi je objavljen vozni red šolskih prevozov. Opozoriti moramo, da bo glede na število otrok, ki bodo koristili brezplačne šolske prevoze financirane s strani Občine Šentjur, delovala zjutraj samo  ena avtobusna linija - krožno (Šentrupert - Rebre - Osredek - Jakob - Nova vas - Črnolica - Grobelno - Stopče - šola). V Novi vasi in Črnolici otroci zjutraj čakajo na avtobusni postaji v smeri Slivnica. Ta vozni red velja samo ta teden. V primeru dodatnih sproščanj ukrepov COVID-19 bomo spet naredili nov vozni red. Priložena so tudi priporočila NIJZ za šolske prevoze. Predvsem moramo opozoriti ...

Več

Vpis v Glasbeno šolo

Glasbena šola skladateljev Ipavcev vas vabi k vpisu za šolsko leto 2020/21

Več

NPZ letos odpade

https://www.gov.si/novice/2020-04-17-nacionalno-preverjanje-znanja-letos-odpade/

Več

Okrožnica MIZŠ

V prilogi je okrožnica MIZŠ  

Več

Vabilo k sodelovanju

VABILO K SODELOVANJU PRI ŠOLSKEM SPLETNEM GLASILU Spoštovani starši in skrbniki, drage učenke in učenci, vabimo vas k sodelovanju pri ustvarjanju šolskega spletnega glasila. Kako lahko sodelujete? Lahko napišete, ali ustvarite kaj na temo koronavirusa ali pa preprosto prepustite svoji domišljiji prosto pot. Dobrodošli so kakršni koli prispevki z literarnega, fotografskega ali likovnega področja. Lahko napišete pesmi, sestavke, stripe, uganke ... Lahko kaj narišete s poljubno tehniko ali ustvarjate iz kakršnih koli materialov. Lahko naredite kakšno lepo fotografijo, ko greste ...

Več

Move Week

Teden gibanja v digitalni obliki

Teden gibanja bo tudi letos po vsem svetu širil veselje do športa in gibanja, a tokrat zaradi izrednih razmer v malce drugačni različici. Teden gibanja je že tradicionalen vseevropski projekt. Namen mednarodne akcije Teden gibanja - Move week je širša evropska promocija koristi in pozitivnih učinkov redne telesne aktivnosti.  Akcija bo letos potekala po vsem svetu med 25. in 31. majem. V tem tednu bomo lahko aktivni in telovadili pod vodstvom trenerjev iz različnih držav: spletne vodene vadbe MOVE Week Gym bodo na sporedu  - vsak delavnik ob 8:00, ob 11:00 in ob 19:00, ter - v soboto ...

Več

Vračilo knjig

Učenci, ki še niste vrnili knjig, to storite v tednu od 1. 6. 2020 do 5. 6. 2020. Knjige oddate v razredu na mizo, kjer imate pouk. Knjžničarka bo prišla v razred, knjige pobrala in odnesla v knjižnico.

Več

Anketa ZRSŠ

SOGLASJE STARŠEV O SODELOVANJU UČENK IN UČENCEV TER DIJAKINJ IN DIJAKOV V RAZISKAVI Spoštovani starši, Zavod Republike Slovenije za šolstvo izvaja raziskavo o poteku izobraževanju na daljavo v času epidemije virusa covid-19. Rezultati raziskave bodo omogočili nadaljnje razmisleke o razvoju izobraževanja na daljavo. V raziskavo bodo vključeni tudi učenci naše šole, saj je sodelovanje učencev in dijakov ključnega pomena. Z vprašalnikom za učence in dijake, ki je anonimen, niso zajeti osebni podatki učencev. Zbrani odgovori učencev in dijakov bodo obdelani na ravni celotne populacije, ...

Več

Bralna značka na daljavo

V dokumentu se nahajajo navodila za bralno značko, ki jo bodo učenci v času šolanja na domu, lahko opravljali na daljavo. "Knjige so sanje, ki jih držimo v rokah."                                                            Neil Gaiman

Več

KO - stanje prijav v srednjo šolo

Srednje šole dnevno objavljajo število prijavljenih devetošolcev v svoje programe. Na tej povezavi lahko spremljate spremembe in trenutno številčno stanje. https://paka3.mss.edus.si/Vpis/javno/izpisjavno.aspx?SolskoLeto=25&ReportID=42&format=pdf ali https://www.gov.si/assets/ministrstva/MIZS/Dokumenti/Srednja-sola/Razpis-2020-21/Stanje-prijav-na-dan-11_-5_-2020.pdf

Več

Nagrajena likovna dela učenk POŠ Kalobje

Učenci podružnične šole Kalobje so v podaljšanem bivanju ustvarjali ne temo: "Naravne in druge nesreče - Bolje pripravljen kot poplavljen." Komisija je izbrala po pet najboljših del iz štirih starostnih kategorij. Nagrajena so bila tri likovna dela učenk naše šole: Line Trupej, Julije Blatnik in Alje Romih. Nagrajenkam čestitamo za dosežen uspeh.

Več

Brezplačen dostop do gradiv

Spoštovani starši, skrbniki, dragi učenci in učenke. Zaradi aktualnih razmer v državi bo pouk potekal na daljavo. Založbe so v ta namen omogočila brezplačen celodnevni dostop do vseh elektronskih in interaktivnih gradiv (učbenikov, delovnih zvezkov, samostojnih delovnih zvezkov in vadnic). Povezave do gradiv, e-knjig in stvari za zabavo najdete v prilogi.    

Več

Glasilo Corona

Vabimo vas k branju spletnega glasila Corona, ki nastaja sproti. Povezava na glasilo je na uvodni strani.  

Več

RTV Hruševec Šentjur

Vabljeni k ogledu nove oddaje šolskega radia. Zaradi pouka na daljavo smo jo tokrat izvedli kot RTV novice OŠ Hruševec Šentjur. V vlogi mladih radijcev iz 7.b razreda so se odlično izkazali: Matej Mlačnik, Tadej Mlačnik, Eva Gunzek, Zala Plevnik in Taja Gaberšek.  Iskrene čestitke! Mentorica: Nataša Schell Bratina  

Več

Razpis za vpis v srednjo šolo 2020/21

Vpis v srednjo šolo 2020/21 https://www.gov.si/ https://www.gov.si/assets/ministrstva/MIZS/Dokumenti/Srednja-sola/Razpis-2020-21/Razpis-za-vpis-2020-2021/Naslovnica.doc https://www.gov.si/assets/ministrstva/MIZS/Dokumenti/Srednja-sola/Razpis-2020-21/Razpis-za-vpis-2020-2021/Soglasje.pdf https://www.gov.si/assets/ministrstva/MIZS/Dokumenti/Srednja-sola/Razpis-2020-21/Razpis-za-vpis-2020-2021/Informacija-o-vsebini-prilog-informativnem-dnevu-po-posameznih-solah-in-mednarodni-maturi.doc https://www.gov.si/assets/ministrstva/MIZS/Dokumenti/Srednja-sola/Razpis-2020-21/Razpis-za-vpis-2020-2021/Priloga-I-Razpis-za-vpis-v-programe-nizjega-srednjega-poklicnega-in-srednjega-strokovnega-izobrazevanja-ter-gimnazij.doc ...

Več

Glasba nas povezuje

Več

Gledališče na daljavo

Ker so v tem času gledališča zaprta, lahko gledališče povabite k sebi domov. V dokumentu so zbrane gledališče in lutkovne predstave, ki si jih lahko ogledate z domačega kavča. Prijeten ogled.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur