Novice

Nova cena prehrane

Na seji Sveta zavoda, dne 7. 3. 2024, je bila potrjena nova cena šolskega kosila, ki bo veljala od 1. 4. 2024 dalje: od 1.-5. razreda 3,10 € od 6.-9. razreda 3,30 €

Več

Nogomet, medobčinsko tekmovanje

15. in 16.4.2024

Medobčinsko tekmovanje v nogometu    za mlajše učenke, letnik 2011 in mlajše Kdaj: ponedeljek, 15. 4. 2024, ob 13.00 Kje: POŠ Loka pri Žusmu Nastopile bodo ekipe - OŠ Blaža Kocena Ponikva - OŠ Dramlje - OŠ Franja Malgaj Šentjur - OŠ Hruševec Šentjur - OŠ Slivnica   za mlajše učence, letnik 2011 in mlajši Kdaj: četrtek, 18. 4. 2024, ob 12.30 Kje: OŠ Dramlje Nostopile bodo ekipe - OŠ Blaža Kocena Ponikva - OŠ Dobje - OŠ Dramlje - OŠ Franja Malgaj Šentjur - OŠ Hruševec Šentjur - OŠ Planina  - OŠ Slivnica

Več

3 ZLATA PRIZNANJA IZ ZGODOVINE

Državno tekmovanje iz znanja zgodovine je potekalo, 7. 3. 2024, na OŠ Dušana Flisa Hoče. Naše tekmovalke so več kot odlično zastopale našo šolo, saj so vse 3 osvojile NAJVIŠJE PRIZNANJE V DRŽAVI. DOBITNICE ZLATEGA PRIZNANJA SO: VALENTINA MALGAJ PIA POLJŠAK SARA MULEJ Tekmovalo je 170 tekmovalcev iz 8. in 9. razreda. Valentina se je po točkah med tekmovalci 8. razreda uvrstila na 5. mesto v državi. Tekmovanje je bilo zelo zahtevno, potrebno je bilo predelati obširno predpisano literaturo,  ki ni šolska snov. Zelo smo ponosni, saj smo edina šola iz občin Šentjur in Dobje, ki smo se uvrstili ...

Več

Uradni rezultati tekmovanja iz kemije - regijsko

V soboto, 23.3.2024, je v Dobju potekalo regijsko tekmovanje iz znanja kemije, ki sta se ga udeležila Brina Brodej iz 9.a in Martin Švencbir iz 8.a razreda. Kriterij za udeležbo na državno tekmovanje je bila zgornja tretjina najboljših učencev v državi, med katere jima žal ni uspelo priti.  Kljub temu obema čestitke za prikazano znanje kemije.

Več

Šolski ekipni kros, državno tekmovanje

Četrtek, 18.4.2024

Šolski ekipni kros - državno tekmovanje Kdaj: četrtek, 18. 4. 2024 Kje: Murska Sobota Rok prijave: petek, 12. 4. 2024 Urnik tekmovanja, kategorije in proge 08.30 do 10.00 – ogled proge 09.00 do 10.30 – prevzem štartnih številk 10.30 do 10.50 – otvoritev tekmovanja 11.00 – dijakinje, letnik 2007 in mlajše; 1500 m 11.00 – dijakinje, letnik 2005 in 2006; 1500 m 11.10 – dijaki, letnik 2007 in mlajši; 2000 m 11.10 – dijaki, letnik 2005 in 2006; 2000 m 11.25 – učenci OŠPP, letnik 2008 in mlajši; 1000 m 11.25 – učenke OŠPP, letnik 2008 in mlajše; 1000 m 11.35 – mešana štafeta SŠ; 6×500 m 11.45 – kulturni program ...

Več

Rezultati regijskega tekmovanja iz znanja matematike

V četrtek, 4. aprila 2024, je bilo v Radečah regijsko tekmovanje iz znanja matematike. Vseh tekmovalcev v naši regiji je bilo 120. Našo šolo je zastopalo osem najboljših učencev iz šolskega tekmovanja. Njihovi rezultati: 9. r :  Ažbe Ajdnik 10. mesto, Troy Pavlič 13. mesto, 8. r :  Pia Poljšak 6. mesto, 7. r : Nikolaj Kek 13. mesto, Maja Jemec  in Anže Rampre 21. mesto, 6. r : Izak Mlaker 3. mesto, Maja Čatar 21. mesto. Vsi naši tekmovalci so osvojili bronasto priznanje.  Najuspešnejša sta bila Izak Mlaker in Pia Poljšak, ki sta se s svojim odličnim rezultatom uvrstila na državno tekmovanje. Pohvala ...

Več

Državno tekmovanje iz znanja matematike

Izak Mlaker 6.b in Pia Poljšak 8.a bosta zastopala našo šolo na državnem tekmovanju iz znanja matematike, ki bo v soboto, 20. aprila 2024, v Velenju. Vstopnico na državno tekmovanje sta si priborila z odličnim rezultatom na regijskem tekmovanju - Izak s 3. mestom in Pia s 6. mestom. Obema želimo veliko uspeha. Mentorici: Marica Kamplet in Mateja R. Ulaga

Več

Kegljanje, državno tekmovanje

Petek, 26.4.2024

Državno tekmovanje v kegljanju Kdaj: petek, 26. 4. 2024 Kje: Kranj Rok prijave: 19. 4. 2024  

Več

Prireditev ob materinskem dnevu 1. VIO

Prireditev_materinski_dan

Več

Šentlok lokostrelski tabor na Boču

1. - 5. julij 2024

Šentlokov tabor je namenjen osnovnošolcem in srednješolcem. Poudarek: lokostrelstvo. Namenjen je začetnikom, tekmovalcem in ljubiteljem lokostrelstva do 18 leta starosti (lahko tudi izjeme). Kdaj: 1. do 5. 7. 2024 (v priponki je zapisan napačen datum) Kje: na Boču Rok prijave: do zapolnitve mest oz. najkasneje do 29. 4. 2024 Povezava do spleta: Šentlok lokostrelski tabor 2024 Cilji in namen: ● Približati in utrditi lokostrelsko znanje. Oprema, nastavitev - uglasitev, servis in uporaba. ● Prosti čas in šport v naravi, ● Sodelovanje in delo v skupinah ter sodelovanje vseh, ● Odgovornost ...

Več

Natečaj za ime maskote in majico zmagovalca

Slalom na divjih vodah

Evropsko prvenstvo v Ljubljani: natečaj za ime maskote in majico zmagovalca! Maja bo Ljubljana, natančneje Kajakaški center Tacen, gostila evropsko prvenstvo v slalomu na divjih vodah, in sicer med 15. in 19. majem 2024. Ob tem soo pripravili dva prav posebna natečaja: iščejo ime za maskoto in najboljše majice za zmagovalce! 1. natečaj: Naša maskota rak potrebuje ime! Pomagaj mu ga poiskati in sodeluj v nagradnem natečaju. Kdo lahko sodeluje: Vsi z domišljijo in idejo! Kako sodeluješ: Predlagaj ime za raka preko posebnega obrazca – MASKOTA , Do kdaj lahko sodeluješ: Predloge imen ...

Več

NPZ - informacije za starše

Splošne informacije, podrobnosti in pojasnila najdete na spletni strani RIC, državni izpitni center in v prilogi. Koledar za letošnje šolsko leto je na povezavi. Tretji predmet za 9. razrede v naši šoli je likovna umetnost.  

Več

Do dobre energije brez energijskih pijač

EP niso za otroke in mladostnike

Ni vse zlato, kar se sveti.  Energijske pijače niso za otroke in mladostnike. Olimpijski komite Slovenije – Združenje športnih zvez v partnerstvu z Ministrstvom za zdravje, s številnimi drugimi strokovnimi, športnimi in mladinskimi organizacijami ta teden nadaljujemo z akcijo osveščanja »Do dobre energije brez energijskih pijač,« s katero opozarjamo, da tovrstne pijače niso primerne za otroke in mladostnike. Za moč in energijo potrebujejo predvsem uravnoteženo prehrano, redno ukvarjanje s športom ter kakovosten spanec. Pomembno je tudi, da jih naučimo kritičnega vrednotenja ...

Več

Spletno oko

Spletno oko  uporabnikom interneta omogoča anonimno prijavo sovražnega govora in posnetkov spolnih zlorab otrok na internetu. Je edina prijavna točka za prijavo nezakonitih vsebin v Sloveniji. Prizadeva si za varnejšo uporabo inrerneta in s tem namenom sodeluje s slovensko policijo in mednarodno organizacijo INHOPE. O aktivnostih portala Spletno oko si lahko ogledate na tej povezavi, https://www.spletno-oko.si/o-prijavni-tocki, kjer lahko tudi prijavite domnevne kršitve.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več
Ponedeljek 8. April Ponedeljek
Torek 9. April Torek
Četrtek 11. April Četrtek
Petek 12. April Petek
Nedelja 14. April Nedelja

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur