Novice

Po pouku

Spoštovani starši, vljudno Vas prosimo, da spremljate, glede na šolski urnik, prihode svojih otrok domov oz. se z njimi pogovorite o pravočasnem prihajanju iz šole. V zadnjem času opažamo, da se otroci po koncu pouka še precej časa zadržujejo v šoli in njeni okolici, nekateri celo namerno zamujajo šolske prevoze. Ker nam je na prvem mestu varnost Vaših otrok, ti otroci pa nimajo več stalnega nadzora učiteljev, morajo vozači po koncu pouka domov s prvim prevozom, ki pelje v njihovo smer. Tisti otroci, ki odhajajo iz šole peš, pa morajo po koncu pouka oditi domov. S tem določilom bomo dopolnili ...

Več

Prireditev Bučn'ce

Vabimo vas, da obiščete našo stojnico na prireditvi Bučn'ce, ki bo v soboto, 19.10.2019 od 8. do 13. ure. Prireditev bo potekala pred Občino Šentjur. Predstavili se bomo z različnimi izdelki in dobrotami.                                                                                            Učenci podružnične šole Kalobje

Več

Kulturni dan - I. triada

V ponedeljek, 21.10.2019, gredo učenci I. triade na ogled muzeja Zakladi Rifnika. V šolo pridejo kot ponavadi, podrobnejša navodila pa so učenci dobili pri svojih razredničarkah.  

Več

Tekmovanje iz znanja angleščine za 8.r.

V ponedeljek, 21. 10. 2019, bo potekalo šolsko tekmovanje iz znanja angleščine za osmošolce. Struktura tekmovalnih nalog na šolski ravni: PART A – READING COMPREHENSION PART B – LANGUAGE IN USE PART C – CREATIVE WRITING PART A ● Prva in druga naloga sta vezani na besedilo v nalogi in sta tipa npr. kratkih odgovorov, alternativne izbire, izbirnega tipa z eno možno rešitvijo, izbirnega tipa z več možnimi izbirami, urejanja, razvrščanja, povzemanja, nadomeščanja, itd. PART B  Tipi nalog so različni, npr: dopolnjevanje brez nabora, dopolnjevanje z naborom, dopolnjevanje s preoblikovanjem, ...

Več

Naravoslovni dan 5. razred

OBVESTILO Spoštovani starši, v sredo, 23. 10. 2019, bomo 5. razredi izvedli planirani naravoslovni dan, ogled Pokrajinskega muzeja Celje. V Celje se bomo odpravili z vlakom, odhod izpred šole, ob 7. 40, prosimo za točnost, saj nam lahko zamuda povzroči dodatne organizacijske nevšečnosti. Otroke lahko pripeljete tudi na železniško postajo Šentjur in z njimi počakate do prihoda učiteljev, a nas morate o tem obvezno predhodno obvestiti. Cena vstopnine muzeja znaša 3 €, cena povratne vozovnice za vlak pa 1, 86 €, skupaj 4, 86 €, otroci denar prinesejo razredniku, najkasneje do torka, 22. 10. ...

Več

Košarka, učenci medobč. prvaki

Učenci OŠ Hruševec Šentjur so 16. 10. 2019 na medobčinskem tekmovanju v košarki za starejše učence, letnik 2005 in mlajši, osvojili 1. mesto. Šolo so zastopali Mark Obreza, 7.a; Luka Jevšinek, Teo Kugler, Žan Majcen in Anže Špoljarič iz 8.a; Aljaž Rataj, Nejc Zajko in Aljaž Žogan iz 8.b; Rok Majcen in Martin Šuster iz 9.a ter Luka Gunzek in Andraž Ivakič iz 9.b. Končni vrstni red 1. mesto: OŠ Hruševec Šentjur 2. mesto: OŠ Franja Malgaja Šentjur 3. mesto: OŠ Dramlje 4. mesto: OŠ Blaža Kocena Ponikva Rezultati tekem 1. tekma: OŠ Franja Malgaja Šentjur: OŠ Blaža Kocena Ponikva: (38 : 13) 2. tekma: ...

Več

Ustvarjalci filma na Infodromu

Slavistično društvo Slovenije je tudi v letošnjem šolskem letu razpisalo tekmovanje Književnost na filmu 8. Na naši šoli sta se za tekmovanje odločili že izkušeni ekipi, ki sta se tekmovanja udeležili že lansko leto, ena v kategoriji 6. in 7. razredov in ena v kategoriji 8. in 9. razredov. Mladi ustvarjalci so že staknili glave, si izbrali literarno predlogo in začeli iskati ideje, da literarno delo spremenijo v kratek film. V sredo, 2. 10. 2019, je ekipa Infodroma obiskala našo ekipo ustvarjalcev in malo pokukala v zakulisje nastajanja kratkega filma. Kaj so jim naši ustvarjalci zaupali, ...

Več

Devetošolci so si ogledali sotesko Vintgar in Bled

V petek, 20. 9. 2019, smo v okviru kulturnega dne imeli strokovno ekskurzijo in se z avtobusom odpeljali do prelepe soteske Vintgar, ki je 4 km oddaljena od Bleda. Med navpičnimi stenami hribov jo je vrezala reka Radovna, ki jo krasijo številni slapovi, tolmuni in brzice. Sprehodili smo se po 1,6 km urejeni pešpoti, ki se je zaključila z mogočnim 13 m visokim rečnim slapom Šum. Po kratkem predahu, smo se vrnili nazaj po isti poti. Naredili smo veliko fotografij, saj je pokrajina resnično čudovita in na vsakogar naredi močan vtis. Voda reke Radovne je zelo čista, zato smo opazili tudi nekaj rib. ...

Več

Najbolj športna šola

Obveščamo vas, da je naša šola tudi letos prejela dve priznanji: Zlato priznanje za najbolj športno osnovno šolo in Zlato priznanje za najboljšo osnovnošolsko fotografijo. Priznanja so bila podeljena na Ministrstvu za izobraževanje znanost in šport, v ponedeljek, 23. 9. 2019. Vsem učencem, učiteljem in staršem čestitam za tako prestižno priznanje.

Več

Tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni

V petek, 11.oktobra 2019, bo potekalo šolsko tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni. Pričetek ob 13.15 v likovni učilnici.  Literaturo najdete v skupini "tekmovanje - sladkorna"na Xooltime.

Več

Šolska shema

Tudi v šolskem letu 2019/20 smo vključeni v projekt Šolska shema. Glavni element šolske sheme je razdeljevanje dodatnega brezplačnega obroka sadja in zelenjave oz. mleka in mlečnih izdelkov otrokom v izobraževalnih ustanovah. Ostali elementi šolske sheme so spremljevalni izobraževalni ukrepi, spremljanje, vrednotenje učinkov in obveščanje javnosti.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur