Novice

Pričetek tretjega tedna dela na daljavo

Pozdravljeni starši in učenci. Upamo, da ste zdravi. Vsi smo se znašli v razmerah, ki zahtevajo od vseh nas veliko prilagajanja in potrpljenja. Šola na daljavo je za vse nas nekaj popolnoma drugačnega in novega, zato upam, da vam ne povzroča prevelikih težav. Dobesedno čez noč smo vsi na spletu. Zato se pogosto zgodi, da zaradi prevelikega števila uporabnikov internetne povezave »padajo«. Ne jezite se in ne obremenjujte se s tem. Poskusite ponovno čez nekaj časa in bo šlo. Roki za delo učencev so priporočeni in postavljeni okvirno. Za otroke je najbolj pomembno, da se šolsko delo nadaljuje, ...

Več

Navodila za delo v video konferencah

Spoštovane učenke in učenci, starši in skrbniki! V naslednjem tednu bomo izvajali del pouka tudi v video konferencah. Pripravljamo navodila za delo v video učilnicah: PRVA PRIJAVA KAKO DELAMO V VIDEO SOBI PRIJAVA Z APLIKACIJO NA RAČUNALNIKU PRIJAVA  Z MOBILNO NAPRAVO   Dodatne informacije so tudi na ARNESovi starni https://www.arnes.si/storitve/multimedijske-storitve/cisco-webex/  

Več

Pomoč pri dostopu do učnega okolja eA - Spletna učilnica (Xooltime)

Za dostop v Xooltime (po novem se imenuje SPLETNA UČILNICA) učenec potrebuje uporabniško ime (šolski e-mail učenca ali uporabniško ime, ki so ga učenci dobili od razrednikov). Prijava poteka preko spletne strani https://www.easistent.com, kjer vnesemo svoje podatke. Prikaže se vam spletna stran eAsistent za učence. Vsi učenci od 6. do 9. razreda imajo šolski e-mail v obliki ime.priimek@hrusevec.si.   Ko smo prijavljeni na spletni strani eAsistent, poiščemo v desnem zgornjem vogalu svoj profil in v meniju, ki se nam odpre potrdimo SPLETNA UČILNICA. Tam pa vas čakajo interaktivne ...

Več

ANKETA o delu na domu

Spoštovani starši, dragi učenci, zaradi izrednih razmer smo morali od 16. marca 2020 uvesti pouk na daljavo. Za vas smo pripravili spletne učilnice, in spletno stran z učnimi gradivi in napotki za delo. Zavedamo se, da imate doma različne pogoje za delo, zato bi radi od vas pridobili določene podatke in vaše mnenje o novem načinu pouka. Sporočite nam vaše ideje, morda jih bomo lahko uporabili v prihodnjih dneh. Prosimo vas, da na anketo odgovorite resno in hitro. Namen ankete je, da učitelji vidimo, kako poteka pouk na daljavo, kje imate težave in kako bi vam lahko pomagali.  Na anketo lahko odgovarjajo ...

Več

Zbiranje plastičnih zamaškov

Obveščamo vas, da ponovno zbiramo plastične zamaške. Izkupiček bomo namenili v šolski sklad. Zbirajte jih doma in ko se vrnemo v šolo jih oddajte v zaboj za zbiranje zamaškov, ki bo v avli šole.

Več

Književnost na filmu

Regijsko tekmovanje

Na 8. regijskem tekmovanju Slovenščina ima dolg jezik, Književnost na filmu 8, se je ekipa naše šole, v zasedbi Pia Černec, Klea Testaniere, Eva Kukovič, Vid Horvat in Gašper Horvat, uvrstila na državno tekmovanje. Film prejme srebrno priznanje. Zaradi nastalih razmer v državi je državno tekmovanje  trenutno odpovedano. Tekmovanje bodo izvedli, ko bodo razmere to dopuščale. Čestitke!

Več

Slovenščina na daljavo

V 6. razredu smo pri slovenščini obravnavali odlomek iz knjige Guliverjeva potovanja, ki je domišljijski potopis. Zatem so se v pisanju svojega domišljijskega potopisa preizkusili tudi šestošolci. Vabljeni k branju! Učiteljica: Nataša Schell Bratina JAZ V DEŽELI ZMAJEV      Moje potovanje v deželo zmajev se je pričelo s pismom, ki sem ga prejel od mojega študentskega prijatelja Simona.      V pismu mi je opisoval, da so zmaji zboleli za neznanim zmajovirusom, ki se imenuje Zmaj-20. Opisal mi je, kakšne težave virus povzroča zmajem. »Najprej zmaji dobijo vročino, hitro zadihanost, oteženo ...

Več

Inovativna angleščina

Pouk na daljavo

Učenci 7.b razreda so pri obravnavi enote FOOD pokazali veliko mero ustvarjalnosti ter inovativnosti. Med drugim so se seznanili tudi s tradicionalno angleško sladico apple crumble ter jo pripravili po navodilih v angleščini. Najbolj inovativni so posneli celo kuharski VLOG. Čestitke za lepe izdelke! Vabljeni k ogledu fotografij in vlogov. Učiteljica: Nataša Schell Bratina        

Več

Razpis za vpis v srednjo šolo 2020/21

Vpis v srednjo šolo 2020/21 https://www.gov.si/ https://www.gov.si/assets/ministrstva/MIZS/Dokumenti/Srednja-sola/Razpis-2020-21/Razpis-za-vpis-2020-2021/Naslovnica.doc https://www.gov.si/assets/ministrstva/MIZS/Dokumenti/Srednja-sola/Razpis-2020-21/Razpis-za-vpis-2020-2021/Soglasje.pdf https://www.gov.si/assets/ministrstva/MIZS/Dokumenti/Srednja-sola/Razpis-2020-21/Razpis-za-vpis-2020-2021/Informacija-o-vsebini-prilog-informativnem-dnevu-po-posameznih-solah-in-mednarodni-maturi.doc https://www.gov.si/assets/ministrstva/MIZS/Dokumenti/Srednja-sola/Razpis-2020-21/Razpis-za-vpis-2020-2021/Priloga-I-Razpis-za-vpis-v-programe-nizjega-srednjega-poklicnega-in-srednjega-strokovnega-izobrazevanja-ter-gimnazij.doc ...

Več

eA-Komunikacija, odjava e-mail sporočil za starše

Starši, ki ne želite prejemati e-mail sporočil za vsak dogodek v komunikaciji poglejte prilogo z navodili. Vseeno pa je še celoten pogled v Komunikcijo s prijavo v eAsistent.

Več

Fakulteta za šport priporoča

SLOfit ekipa na Fakulteti za šport je pripravila različne nasvete za ohranjanja zdravja populacije pod sloganom ”Z gibanjem nad Korono”.  Povezave: 1. Priporočil o telesni dejavnosti v času širjenja korona virusa 2. Priporočila za izvajanje pouka športa v času šolanja na domu za učence od 1. do 5. razreda osnovne šole 3. Zdravstvena športna vzgoja za gibalno manj kompetentne učence 4. Vadba na delovnem mestu 6. Plakati: 10 minutna delovna vadba na delovnem mestu 7. Dejavni gibalni odmor v domačem okolju 8. Terapevtske vadbe 9. Terapevtske vaje: lažja različica 10. Terapevtske vaje: težja ...

Več

Aktualni likovni natečaji

Za učence, ki želijo ustvarjati več. Narodna galerija Čebelarska zveza Slovenije (več v priponki)  

Več

Bralna značka na daljavo

V dokumentu se nahajajo navodila za bralno značko, ki jo bodo učenci v času šolanja na domu, lahko opravljali na daljavo. "Knjige so sanje, ki jih držimo v rokah."                                                            Neil Gaiman

Več

Drugi teden dela na domu

Spoštovani starši in skrbniki ter dragi učenci! Vse vas lepo pozdravljam in vam želim obilo zdravja! Vstopamo v drugi teden zaprtja šole in dela na domu.  V preteklem tednu smo delali na daljavo. Od učiteljev ste dobili navodila in priporočila, kako nadaljevati izobraževalni proces na daljavo. Svetujem vam in vas pozivam, da s takšnim delom nadaljujete, ker to otrokom tudi zmanjšuje stres in jim olajša preživljati čas izolacije.  Zato bomo preko spletnih strani še naprej v rubriki učna gradiva objavljali: kaj  in kako naj otroci nadaljujejo s šolskim delom, katere knjige in delovne zvezke ...

Več

Razmišljanje v danem trenutku

Na OŠ Hruševec Šentjur že dve desetletji intenzivno razvijamo znanje s področja komunikacijskih tehnologij. V letu 2013 smo dva razreda učencev v celoti opremili z iPad-i tudi za domov. Razvijali smo IKT strategije, ki nam danes, v izrednih razmerah poučevanja na daljavo pridejo zelo prav. Opremo za učence smo kupili s sredstvi iz razpisa pilotskega projekta "Inovativna pedagogika v luči kompetenc 21. stoletja - Pedagogika ena na ena". V tem projektu je takrat sodelovalo 9 šol. Na osnovi izkušenj iz tega projekta smo postali razvojna šola drugim implementacijskim šolam v novem projektu, ...

Več

”Z gibanjem nad korono”

V času izjemnih razmer zaradi povečanega tveganja za okužbo s COVID je Fakulteta za šport (FŠ) pripravila različne nasvete za ohranjanja zdravja populacije pod sloganom ”Z gibanjem nad Korono”.  SLOfit nasveti SLOfit: FB prispevki Splošni nasveti SLOfit 1. Priporočila o telesni dejavnosti v času širjenja korona virusa​ 2. Kako lahko starši sami pomagate otroku izboljšati telesni fitnes?   3. Tudi starši lahko vplivajo na aerobno vzdržljivost otrok 4. Kako naj starši zagotovijo varno igro otrok? 5. Preprosto miganje

Več

Novice Občine Šentjur

Spremljajte tudi novice in objave občine šentjur https://www.sentjur.si/objave/8

Več

Novice MIZŠ

Spremljate tudi obvestila Ministrtva za izobraževanje znanost in šport https://www.gov.si/drzavni-organi/ministrstva/ministrstvo-za-izobrazevanje-znanost-in-sport/

Več

Z gibanjem proti koroni

Fakulteta za šport je z NIJZ (Nacionalni inštitut za javno zdravje) pripravila in uskladila Priporočila o telesni dejavnosti v času širjenja korona virusa. SLOfit: Bodite gibalno dejavni vsak dan, vendar le sami ali s člani vašega gospodinjstva SLOfit: Nasveti NIJZ: Priporočila glede telesne dejavnosti v času širjenja okužbe COVID-19 ”Vsekakor pa je glede na okoliščine kakršnakoli telesna dejavnost boljša od nedejavnosti. Vsak korak je boljši od minute sedenja ali ležanja, zato tudi doma naredimo toliko korakov v hiši ali stanovanju, kot trenutno zmoremo; če imamo v hiši stopnice, ...

Več

5 minut vadbe na dan ...

... odžene zdravnika stran. Športna vadba se lahko izvede tudi na manjši površini doma. Izberite primerno mesto za vadbo. Priporočena je primerna športna oprema, zlasti nedrseča obutev. Vadite vsak dan. Seveda pa lahko kateri dan tudi počivate. Če med vadbo potrebujete premor, si ga privoščite in pritisnite na 'pavzo'. Če se ne boste počutili dobro, z vadbo prenehajte. Po vadbi zaužite napitek. Najboljša je seveda navadna voda. Animator Joe sicer govori angleško, ampak ga boste sigurno vsaj malo razumeli, hkrati pa utrjevali še angleščino.  Za še večjo zabavo povabite k vadbi svoje ...

Več

Napotki, za delo doma

Spoštovani starši, skrbniki, drage učenke in učenci! Zaradi bolezni, ki je prizadela velik del sveta, smo primorani organizirati delo na domu.  Učitelji bodo večino pouka, navodil in učnih gradiv  pripravili v e-asistentovem XOOLTIME pripomočku. Po novem se imenuje SPLETNA UČILNICA. Za tiste, ki imate s tem težave, so tu napotki Učenci so tega okolja vajeni. Za ostale učence smo na naši spletni strani pripravili rubriko UČNA GRADIVA, kamor bodo učitelji objavljali gradiva, avdio in video prispevke. Zavedati se moramo, da to niso počitnice ampak delo na domu, ki ga moramo dobro izkoristiti. ...

Več

Posebno obvestilo Ministrice

Posebno obvestilo Ministrice MIZŠ o varstvu otrok. Okrožnica je v priponki.

Več

Druženje otrok

Spoštovani starši in skrbniki! Opažam, da se naši učenci družijo na igriščih in skupaj hodijo na sprehode. Prosim vas, da zaradi varnosti vaših otrok in ostalih krajanov, otroke zadržite v osamitvi. Prekinitev pouka je mišljena zato, da se otroci ne družijo in ne zaradi tega, da ni pouka.

Več

Brezplačen dostop do gradiv

Spoštovani starši, skrbniki, dragi učenci in učenke. Zaradi aktualnih razmer v državi bo pouk potekal na daljavo. Založbe so v ta namen omogočila brezplačen celodnevni dostop do vseh elektronskih in interaktivnih gradiv (učbenikov, delovnih zvezkov, samostojnih delovnih zvezkov in vadnic). Gradivo je dostopno na spodnjih povezavah: Rokus Mladinska knjiga Založba Zala Vedez Naša ulica Interaktivne vaje Moja matematika Iučitelj gradiva   Na spodnjih povezavah lahko dostopate do brezplačnih e-knjig: Pravljice Kobi aplikacija za branje eknjige Jounior Audio knjige Revija Zmajček ...

Več

Corona virus-ukrepi

Spoštovani starši! V OŠ Hruševec Šentjur smo v času okužb z nevarnimi nalezljivimi boleznimi pristopili k oblikovanju načrta za zmanjšanje vpliva nalezljivih bolezni na delovanje vzgojno-izobraževalnega zavoda. Ta načrt je pomemben za delovanje vzgojno-izobraževalnega zavoda, njegove zaposlene, učence in splošno javnost ter za preprečevanje širjenja nalezljivih bolezni. Načrt za zagotavljanje poteka vzgojno-izobraževalnega dela je njegov najpomembnejši del in je proaktivni proces. Učinkovito načrtovanje in izvajanje procesa zagotavlja: zmanjševanje negativnega ...

Več

Šolska shema

Tudi v šolskem letu 2019/2020 smo vključeni v projekt Šolska shema. Glavni element šolske sheme je razdeljevanje dodatnega brezplačnega obroka sadja in zelenjave oz. mleka in mlečnih izdelkov otrokom v izobraževalnih ustanovah. Ostali elementi šolske sheme so spremljevalni izobraževalni ukrepi, spremljanje, vrednotenje učinkov in obveščanje javnosti.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več

Ponedeljek, 30. Marec 2020
Ni jedilnika za izbrani dan
Ponedeljek 23. Marec Ponedeljek
Torek 24. Marec Torek
Sreda 25. Marec Sreda
Četrtek 26. Marec Četrtek
Petek 27. Marec Petek
Sobota 28. Marec Sobota
Nedelja 29. Marec Nedelja

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur