Novice

Zbiranje odpadnega papirja

Zbiralna akcija – odpadni časopisni papir     Spoštovani otroci, starši in krajani! Naša šola bo tudi letos organizirala zbiranje odpadnega starega časopisnega papirja, revij in reklamnih oglasov. V prihodnjih dneh doma zberite čim več papirja, ki ni več za rabo, ga zvežite z vrvico v sveženj ali pa ga enostavno zložite v kartonsko škatlo. V šolo ga prinesite od torka, 19. 11. 2019 zjutraj, do srede, 20. 11. 2019 dopoldan. Odpeljalo ga bo podjetje DINOS Celje, ki skrbi za predelavo odpadkov v reciklažo. Papir odložite v kontejner, ki bo stal na šolskem parkirišču. Za papir bomo dobili finančno ...

Več

Tekmovanje Bober

KLIK za tekmovanje.

Več

Po pouku

Spoštovani starši, vljudno Vas prosimo, da spremljate, glede na šolski urnik, prihode svojih otrok domov oz. se z njimi pogovorite o pravočasnem prihajanju iz šole. V zadnjem času opažamo, da se otroci po koncu pouka še precej časa zadržujejo v šoli in njeni okolici, nekateri celo namerno zamujajo šolske prevoze. Ker nam je na prvem mestu varnost Vaših otrok, ti otroci pa nimajo več stalnega nadzora učiteljev, morajo vozači po koncu pouka domov s prvim prevozom, ki pelje v njihovo smer. Tisti otroci, ki odhajajo iz šole peš, pa morajo po koncu pouka oditi domov. S tem določilom bomo dopolnili ...

Več

Košarka st, Ž, področno tekmovanje

Področno tekmovanje v košarki za starejše učenke, letnik 2005 in mlajše Kdaj: četrtek, 14. 11. 2019, od 12.30 do 15.00 Kje: OŠ Hruševec Šentjur Sodelovale bodo ekipe - OŠ Franja Malgaja Šentjur - OŠ Hruševec Šentjur - OŠ Ob Dravinji - OŠ Zreče Šolo bodo zastopale Maruša Grubelnik, Ema Kladnik, Sara Pušnik in Klea Testaniere iz 7. a; Eva Deželak, Nika Keše, Ines Kovač in Julija Murk Hebar iz 7. b; Sanja Malinovsky iz 8. a in Aleksandra Poljšak Čander, Lara Horjak in Evelin Korez iz 8. b.

Več

Rokomet st. M, medobčinsko tekmovanje

Medobčinsko tekmovanje v rokometu za starejše učence, letnik 2005 in mlajši Kdaj: četrtek, 14. 11. 2019, ob 13.00 Kje: OŠ Planina Šolo bodo zastopali Miha Kačičnik in Žan Majcen iz 8.a, Aljaž Rataj in Nejc Zajko iz 8. b, Rok Majcen in Martin Šuster iz 9. a ter Luka Gunzek iz 9. b.

Več

Tekmovanje učencev 9. razreda osnovne šole v znanju angleščine

V četrtek, 14.11.2019, bo izvedeno šolsko tekmovanje iz znanja angleščine za učence 9. razreda. Tekmovanje bo potekalo v učilnici Sl 1 in se bo pričelo ob 13.00 uri. Tekmovalci bodo imeli za reševanje nalog na razpolago 60 minut. Vsem udeležencem tekmovanja želimo veliko uspeha.                Mentorica: Maja A. Vrečko

Več

Rock and roll

Učenci, ki želite zaplesati v ritmih rock and rolla, vabljeni na prve plesne vaje. Kdaj: v četrtek, 14. 11. 2019, od 17.00 do 18.00 Kje: mala telovadnica na tribuni OŠ Hruševec Šentjur Izvajalec: Plesni center TBA

Več

Košarka, učenci v področno finale

Na področnem predtekmovanju za starejše učence, letnik 2005 in mlajši, ki se je odvijalo 8. 11. 2019, na OŠ Hruševec Šentjur, so učenci OŠ Hruševec Šentjur osvojili 2. mesto in se uvrstili v finale področnega tekmovanja. Prvo tekmo so odigrali proti učencem OŠ Zreče in tekmo dobili s 35:6. Proti učencem OŠ Franja Malgaja Šentjur je bil rezultat po tretji tretini neodločen, v podaljšku pa zgubili za tri točke (33:36). Šolo so zastopali Mark Obreza iz 7.a; Luka Jevšinek, Teo Kugler, Žan Majcen in Anže Špoljarič iz 8.a; Aljaž Rataj in Aljaž Žogan iz 8.b; Rok Majcen in Martin Šuster iz 9.a ter Luka ...

Več

Najhitrejši na kartingu je...

V okviru izbirnega predmeta šport so se učenci devetega razreda preizkusili v kartingu. Karting je zanimiva vrsta zabave, primerna za vse starosti. Na varni in zanimivo izpeljani progi z nadvozom, ter s čelado na glavi, so lovili vsak svoj osebni rekord in se med seboj primerjali. Kdo je najhitrejši? Ni dvoma, da se ni sproščala velika mera adrenalina. Učenci so bili navdušeni. Najhitrejši vozniki posameznega kroga 1. Patrik Deželak (26,332 sek.) 2. Martin Šuster (26,785 sek.) 3. Rok Majcen (27,778 sek.) 4. Luka Gunzek (28,164 sek.) 5. Jakob Fidler (28, 661 sek.) 6. Jaka Kladnik (28,758 ...

Več

Pred izbiro poklica

Pred izbiro poklica

Več

Rezultati šolskega tekmovanja iz znanja biologije

V sredo, 16.10.2019, je potekalo šolsko tekmovanje iz znanja biologije za osmošolce in devetošolce. Prejemnik bronastega Proteusovega priznanja iz znanja biologije je Matic Frlež iz 9.b razreda. Žal sta mu za udeležbo na državno tekmovanje zmanjkali dve točki. Iskrene čestitke.  

Več

Rezultati šolskega tekmovanja iz znanja o sladkorni bolezni

V petek, 11. oktobra 2019, so učenci osmih in devetih razredov tekmovali v znanju o sladkorni bolezni. Bronasto priznanje so desegli Urška Kresnik iz 8.a, Aleksandra Čander Poljšak iz 8.b, ter Nuša Swenns in Anže Centrih iz 9.a,  Vsem tekmovalcem in dobitnikom priznanj čestitamo!

Več

Najbolj športna šola

Obveščamo vas, da je naša šola tudi letos prejela dve priznanji: Zlato priznanje za najbolj športno osnovno šolo in Zlato priznanje za najboljšo osnovnošolsko fotografijo. Priznanja so bila podeljena na Ministrstvu za izobraževanje znanost in šport, v ponedeljek, 23. 9. 2019. Vsem učencem, učiteljem in staršem čestitam za tako prestižno priznanje.

Več

Šolska shema

Tudi v šolskem letu 2019/20 smo vključeni v projekt Šolska shema. Glavni element šolske sheme je razdeljevanje dodatnega brezplačnega obroka sadja in zelenjave oz. mleka in mlečnih izdelkov otrokom v izobraževalnih ustanovah. Ostali elementi šolske sheme so spremljevalni izobraževalni ukrepi, spremljanje, vrednotenje učinkov in obveščanje javnosti.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več
Ponedeljek 11. November Ponedeljek
Sreda 13. November Sreda
Sobota 16. November Sobota
Nedelja 17. November Nedelja

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur