Novice

Anketa

Spoštovani starši, kot sem napovedal na uvodnih sestankih, vam pošiljamo anketo o sodelovanju med šolo in domom. Prosim vas, da si vzamete nekaj časa in izpolnite anketo, ki se nahaja na naslovu : https://www.1ka.si/a/181107  Hvala za sodelovanje.

Več

Šolska shema

sadje, zelenjava, mleko

Spoštovani starši! Naša šola je tudi letos vključena v ukrep Evropske unije »Šolska shema« (v nadaljevanju: ŠS), ki zagotavlja državam članicam možnost brezplačne ponudbe sadja in zelenjave in/ali mleka in mlečnih izdelkov učencem v šolah. V    okviru ukrepa ŠS bo Nacionalni inštitut za javno zdravje (v nadaljevanju NIJZ) skladno z ukrepom 9. člena Delegirane uredbe Komisije (EU) 2017/40 izvajal vrednotenje učinkovitosti ŠS. Spremljati želijo spremembe stališč, znanj, prepričanj in vedenja učencev glede uživanja sadja in zelenjave in mleka in mlečnih izdelkov. Za poročanje o ...

Več

Karierna orientacija - ogled in prepoznavanje srednješolskih programov

KARIERNA ORIENTACIJA ZA OSMOŠOLCE Torek, 23. oktober 2018 Odhod z avtobusom ob 7.45. Ogled šol in prepoznavanje srednješolskih programov: http://www.ssgt.si/ http://www.gcc.si/ https://srednja.escelje.si/ Prihod v šolo ob 12.30.

Več

Košarka, medobčinsko tekmovanje

Medobčinsko tekmovanje v košarki bo na OŠ Hruševec Šentjur - za starejše učence: četrtek, 18. 10. 2018, od 12.00 do 15.00 in - za starejše učenke: četrtek, 25. 10. 2018, ob 12.00.

Več

Novo v ŠKL ”Baseball 5”

V šolskem letu 2018/19 bodo imeli učenci 6. razreda možnost sodelovati  v novi igri ŠKL ”Baseball 5”. Igro in pravila igre si lahko ogledate na povezavi Baseball5.

Več

Košarka, učenci medobčinski prvaki

Na medobčinskem tekmovanju v košarki za starejše učence, letnik 2004 in mlajši, ki je potekalo 18. 10. 2018 na OŠ Hruševec Šentjur so učenci OŠ Hruševec Šentjur osvojili 1.mesto in se uvrstili na področno tekmovanje. Šolo so zastopali Mark Obreza iz 6. a, Žan Majcen iz 7. a, Aljaž Rataj, Nejc Zajko in Aljaž Žogan iz 7. b, Rok Majcen iz 8. a, Luka Gunzek in Andraž Ivakič iz 8. b ter Nejc Krajnc, Rok Obreza, Miha Štiglic in Aljaž Švegler iz 9. b. Čestitamo!

Več

Šolska shema

Tudi v šolskem letu 2018-19 naša šola sodeluje v projektu Šolska shema. Učenci lahko izberejo dodatni obrok sadja, zelenjave, mleka oz. mlečnih izdelkov, ki je financiran s strani Evropske unije. Več pod rubriko Prehrana.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več
Torek 23. Oktober Torek
Sreda 24. Oktober Sreda
Četrtek 25. Oktober Četrtek
Petek 26. Oktober Petek
Sobota 27. Oktober Sobota
Nedelja 28. Oktober Nedelja

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur