Novice

Priprave na preizkus likovne nadarjenosti.

Gimnazija Celje -Center, program umetniška gimnazija – likovna smer, organizira priprave na preizkus likovne nadarjenosti. Potekale bodo tri sobote zapored na Gimnaziji Celje – Center, in sicer 12., 19. in 26. 1. med 10. in 12. uro v risalnici (II. nadstropje levo). Vsa podrobnejša navodila bodo objavljena na šolski spletni strani (http://www.gcc.si/). Udeležba na pripravah nikakor ni pogoj za pristop k preizkusu oz. uspešnost pri preizkusu likovne nadarjenosti, ki bo letošnje šolsko leto potekal v sredo, 13. 3. 2019, v popoldanskih urah.  

Več

Novoletna prireditev na Kalobju

V ponedeljek, 17.12.2018 nam bo ob 10.uri v Osnovni šoli Kalobje čarovnik Bine pričaral DEDKA MRAZA.                                                                    Lepo vabljeni!

Več

Uradni rezultati šolskega tekmovanja iz znanja zgodovine

Na šolskem tekmovanju iz znanja zgodovine so bronasto priznanje osvojili naslednji učenci: Laura Eisenkoler, Špela Horjak, Alja Čavš, vsi 9. a in Taja Zajko 9. b, ki so se uvrstili na območno tekmovanje. Dobitnik priznanja je tudi osmošolec Anže Centih. Iskrene čestitke dobitnikom priznanj! Devetošolkam pa veliko uspeha pri študiju obsežne in zahtevne literature ter zastopanju naše šole na območnem tekmovanju.                                                                                                                                          Mentorica in vodja tekmovanja Jožica Leban

Več

Proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti

V petek, 21. 12. 2018, bo na naši šoli potekala proslava, ki bo namenjena praznovanju državnega praznika dneva samostojnosti in enotnosti. Z raznovrstnim programom bomo popestrili zadnji šolski dan in vas z glasbo popeljali v praznične dni. V spomin na plebiscitarno odločitev za samostojno Slovenijo leta 1990 običajno dvignemo zastavo, ki je največji simbol Republike Slovenije in ponazarja, da smo res samostojna in enotna država.   Čestitke ob državnem prazniku!                                                                                                                                 Vodja proslave Jožica Leban

Več

Vabilo na novoletno prireditev

Včasih čas prehitro beži, včasih se zdi, kot da spi..... Vsakdo mu da svoj obraz, ki v sebi skriva zmago in poraz.                                                                                          Spoštovani, vljudno vas vabimo  na novoletno prireditev, ki bo v sredo, 19.12. 2018  ob 18. uri v jedilnici naše šole. Učenci se bodo predstavili z glasbo in igro in vam polepšali prihod novega leta.   Učenci in učitelji OŠ Hruševec Šentjur

Več

Dvojno državno srebro iz znanja angleščine za 8.r.

Čestitke Rebeki in Aneju!

19. 11. 2018 je v organizaciji IATEFL Slovenia potekalo državno tekmovanje iz angleščine za osmošolce. Tekmovali so na temo »Music – Music is life itself. What would the world be without good music? No matter what kind it is. (by Louis Armstrong)«. Našo šolo sta uspešno zastopala učenca Rebeka Virtič in Anej Pušnik. Oba sta v močni konkurenci pokazala odlično znanje ter postala dobitnika dveh državnih srebrnih priznanj iz angleščine. Iskrene čestitke za vložen trud na intenzivnih pripravah ter izjemna dosežka!

Več

Tekmovanje iz znanja nemščine

Rezultati

22. 11. 2018 je na naši šoli potekalo tekmovanje iz znanja nemščine za devetošolce. Najboljše rezultate so dosegli Albina Uka, Oliver Majer in Vid Jagodič. Prejmejo bronasto priznanje. Iskrene čestitke!    

Več

KO - Rokovnik za prijavo in vpis v srednje šole

Postopek prijave in vpisa v srednjo šolo 2019/20 za devetošolce.

Več

Šolsko tekmovanje iz znanja zgodovine

V torek, 4. 12. 2018, bo na naši šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja zgodovine za učence 8. in 9. razredov.    Na vseh prijavljenih šolah bo tekmovanje izpeljano istočasno, in sicer med 13.00 in 14.00 uro. Prijavljeni učenci bodo pisali enotno testno polo, ki jo na osnovi predpisane literature sestavi organizacijski odbor Zavoda RS za šolstvo. Tekmovali bodo na temo Ob 150-letnici prvega tabora na Slovenskem – Od čitalniškega gibanja, besed, do taborov na Slovenskem.   Predpisana literatura in viri niso del učne snovi zgodovine in se pri pouku ne obravnavajo.   Veliko uspeha!

Več

Odbojka st. Ž, medobčinsko tekmovanje

Medobčinsko tekmovanje v odbojki za starejše učenke, letnik 2004 in mlajše Kdaj: ponedeljek, 17. 12. 2018, ob 12.00 Kje: OŠ Planina pri Sevnici  Na tekmovanje so prijavljene ekipe vseh sedmih osnovnih šol občine Šentjur in Dobje.

Več

Safe.si

Vabimo vas na točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. Safe.si

Več
Ponedeljek 10. December Ponedeljek
Četrtek 13. December Četrtek
Sobota 15. December Sobota
Nedelja 16. December Nedelja

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Osnovna šola Hruševec Šentjur